Home / Хотинський район / Пашківці / Духовність Пашківці

Духовність Пашківці

Духовність

      На території, де розміщена сучасна церква Різдва пресвятої Богородиці до 1837 року стояла дерев”яна церква. З 1837 року по 1842 була споруджена сучасна кам”яна церква. будували її майстри із Кам”янця – Подільського. Цікавим є те, що в будівництві брало участь все населення села.  На місці вівтаря давньої дерев”яної церкви залашився пам”ятний знак з хрестом. Церква була споруджена при сприянні місцевих властей Бесарабської губернії  Хотинського повіту.

У 50-х роках ХХ століття служби в церкві проводив отець Савелій Шишін уродженець села Круглик, дяком був місцевий житель Галущак Тимофій  Іванович, а старостою Колісник Василь Леонтійович.

        В 1961 році   церкву було закрито в зв”язку з проведенням політики КПРС. Всі ікони,чаші, стародавні книжки , Евангеліє  вивезли в Круглецьку церкву на зберігання, а коргви та ризи закопали за селом на “Могилі”.

DIGITAL CAMERA

За рішенням місцевої  влади з 1961 року по 1988 рік в церкві був

відкритий історичний музей.

 У 1986 році під час перестройки мешканці села  написали листа М.Горбачову з проханням про відкриття церкви. Писали вони неодноразово на протязі двох років  , проте результату небуло

ніякого. І тоді група людей у складі 3-х чоловік , це Попович Михайло Афанасович, Мошин Ірина Іванівна та Левко Марія Василівна поїхали у Москву на прийом до М.Горбачова.Їхали вони три рази в Москву, та їм сказали почекати.З таким же проханням мешканці села неодноразово їхали в Чернівці та Хотин.Та все таки їх почули і дали дозвіл у 1988 році посвятити паску біля опустошеної церкви.Ця радісна звістка облетіла кожну оселю.Для мешканців Пашківців настало справжне свято. Адже всі ці роки вони ходили на службу Божу в сусідні села.

 Попович Іван привіз Хотинського благочинного Мандрюка Анантолія, який освятив паску. Після цього було  винесено рішення  про початок ремонту в храмі Божому.За допомогою громади села було зроблено капітальний ремонт церкви. Люди з сусідських сіл жертвували на церкву хто скільки міг, приносили ікони, з Круглецької церкви забрали речі,які залишили на зберігання. За зібрані кошти купили до церкви все необхідне.

   18 листопада 1988 року відбулося освячення церкви. На церемонію освячення приїхав   Чернівецький  владика Антоній разом з всією праствою. Також були присутні Мандрюк Анатолій та 40 священників. Священником був призначений Бабюк Василь, житель села Круглик, який не тільки служив, але й зібрав хор, та вчив їх церковного співу, читання церковної літератури. Ось так на протязі 24 років наша церква служить народу, молиться за наше здоров”я , мир та спокій у наших душах.

DIGITAL CAMERA

 При в”їзді в село з правої сторони біля меморіальної стіни загиблим воїнам -односельчанам у Великій Вітчизнянній війні ,у 2000 році за власні кошти сім”я Василя Власовича Задорожного поставила хрест з розпяттям Ісуса Христа. Всі християни, які проходять або проїзджають дорогою приклоняються Розпяттю.

      За ініціативою корінної жительки села Пашківці , небайдужої до майбутнього нашого села _ Задорожньої Олени Іванівни , односельчани охоче відгукнулися і зібрали кошти на будівництво каплички .

       Місце для будівництва каплички вибрали біля пам”ятника загиблим воїнам -односельчанам у Великій Вітчизняній війні, поруч з хрестом .

       Будівництво каплички розпочали восени 2002 року. Здійснював будівництво каплички житель нашого села Боднарчук Ілля Кирилович із своїм сином Володимиром. Односельчани  по черзі  їм допомогали.

              Влітку 2003 року закінчили будівництво каплички.   Розпис ікон  “Рождество Божої матері” та ” Рождество Ісуса Христа” виконала сільська художниця Мельникович Галина Григорівна, яка на даний час служить дяком у місцевій церкві.

           8 вересня 2003 року на честь свята Різдва Богородиці та 2-х тисячоліття Різдва Христового було освячено капличку. ця капличка віноситься до УПЦ Московського патріархату.

                   Вже стало традицією кожного року в день Перемоги – 9 Травня, біля каплички збираються всі жителі села, відправляється поминальна панахида за погиблих воїнів – односельчан.

                       Також під час різних свят, урочистих подій, вінчань, весіль, в день незалежності нашої країни односельчани приходять сюди, щоб помолитися та вшанувати пам”ять загиблих воїнів – односельчан.

                           Ця гарна традиція має велике значення для духовного розвитку молоді тому, що історична пам”ять про нашу героїчну історію – невідємна частина навчально-виховного та інтернаціонального-патріотичного виховання.

 У 2013 році за кошти сільської громади і вірян навколишніх сіл зроблено капітальний ремонт сільської церкви Різдва Пресвятої Богородиці.16 листопада 2013 року  храм освячений благочинним Хотинського району Мандрюком. На овячення також були запрошені настоятелі церквів Хотинського району.

 Прихожани  збирають кошти на зовнішній ремонт храму.