Освіта
Шкільний дзвінок. Його чиста срібна мелодія вперше пронизала золоту
осінню тишу Пашківець у 1907 році. І до маленької школи пташенятами
злетілись перші учні. Це були малюки і переростки. Та хоча різнилися
віком, мали одне єдине бажання –навчатися грамоти, пізнати ази наук
З 1907 по 1940 рік навчання проводилось у кількох старих пристосованих
приміщеннях, до того ж – у дві зміни.
Першим вчителем і директором школи був Волошин Максим Семенович.
Уроки проводились на румунській мові .Вивчали арифметику,
церковнослав’яську мову, церковний спів.
В 1940 році Західна Україна влилась в сім’ю братнього українського народу.У цьому ж році в селі Пашківці було організовано початкову школу. З 28 червня 1940 року знову зазвучала рідна мова.В цей час у школі працювали такі вчителі : Волошин Максим Семенович, Дашкевич Ольга Василівна, Клішковська Сара Абрамівна. Директором був Петращук Олександр Григорович (1940-1944 рр.), з 1944 року директором стала Різниченко Тетяна Іванівна.
В 1949році директором призначений Макаренко Михайло Григорович .Перша старша піонервожата з 1948 року-Макогін Катерина Василівна.В цьому ж році після закінчення Хотинського педагогічного училища прийшла працювати учителькою початкових класів Реміняк Марія Захарівна. Після закінчення Кам’янець-Подільського педінститутувона викладала в 4-7 класах російську мову і літературу. В 1949 році після закінчення Чернівецького учительського інституту прийшла в школу працювати Солоненко-Осовська Анастасія Никифорівна вчителем біології та хімії.
1950 рік. Школа семирічна. Директор школи –Кулигін Яків Іванович. Вчителями працювали Перепенюк В.Д., Остапчук М.І., Кулигіна Л.Ю., Сопленко С.І., Чоботар М.Л., Реміняк М.З., Берднікова Н.П., Солоненко А.Н., Андрійчук А.І.. Сніжко І.В.
Випускників було -37.
1952-1954 роки. Директор –Севастьянов Василь Ілліч, завуч –Куніцка
Любов Іванівна. Вчителі : Ворнецька В.І., Новокосовська Г.Г.
Андрійчук М.І.,Соколик Л.В., Куніцкий М.Ф., Реміняк М.З.,
Ліхотерта М.І.В 1952 році після закінчення вчительського інституту в
школу прийшла працювати вчителем української мови та літератури Хоміцька- Колодін Олександра Йосипівна.
В 1954 році після закінчення Хотинського педагогічного училища в школу призначенапрацювати старшою піонервожатою , а потім вчителем початкових класів Дашкевич Галина Григорівна. Школу закінчило 23 учні.
1955-1956роки.Директор школи – Андрійчук Андрій Іванович. Завуч-Шурко Анастасія Павлівна. В цьому ж році призначений на посаду вчителя трудового навчання, музики та фізвиховання – Біленький Михайло Григорович, Біленька Тетяна Яківна –вчителем початкових класів.
1957 рік В дружній колектив Пашковецької НСШ влилися Корнівський Іван Дмитрович та Корнівська Ліда Миколаївна.З 1957 – 1961 рік Ліда Миколаївна працювала старшою піонервожатою.
1959 рік. Директор школи –Бурденюк Надія Тимофіївна. Завуч –Реміняк Марія Захарівна. Школу закінчило 13 учнів.
З 1960 року школа стала восьмирічною.
1961 рік. Директор школи –Акерман І.С. Завуч – Корнівський Іван Дмитрович. В шкільну сім’ю прийшла – Буга Ганна Іванівна вчителем математики, Дашкевич Євгена Михайлівна – вчителем французької мови. Потім вона працювала вчителем української мови та літератури,а також вчителем початкових класів. Старшою піонервожатою з 1961 по 1964 рік працювала Чорна Ліда Василівна. В 1964 році в педагогічний колектив влилися такі вчителі: Мельник-Коваль Ніна Євменівна – вчитель німецькоїмови, максимчук Марія Артемівна – вчитель початкових класів, Сарнавський Анатолій Олексійович- вчитель трудового навчання, Бзовий Іван Васильович – вчитель фізичного виховання. Ткачик Євгенія Михайлівна – вчитель початкових класів.З 1964 по 1970 рік старшою піонервожатою в школі працювала Єсипчук Серафима Василівна.
З 1966-1970 роки школою керує Лоточинський Анатолій Миколайович.В 1966 році в школу прийшла працювати Мироніцька- Лоточинська Зіна Трохимівна та Митківска Люба Опанасівна – вчителями початкових класів .
В 1968 році був добудований основний корпус школи .Класи великі. просторі, світлі з великими вікнами. а також корпус де знаходиться майстерня.В цьому ж році до школи прийшла працювати Корнівська Віра Василівна, яка і досі працює в школі вчителем української мови та літератури,зарубіжної літератури, голова профкому, бібліотекар школи.
З 1970 року директором став випускник школи – Коваль Захар Олександрович, який на протязі 30 років керував рідною школою. Викладав російську мову та літературу, а за часів незалежності України – зарубіжну літературу.З 1987 року по 2000 рік- завуч Пономар Тетяна Олександрівна
В 1971-1973 роках в шкільний колектив влилися такі вчителі:Скіцко Іван павлович – вчитель математики, Мошин Олена Миколаївна- старша піонервожата,згодом вчитель початкових класів, Пономар Тетяна Олександрівна – старша піонервожата, Корнівська Марія Дмитрівна – вчитель початкових класів, Пономар Василь Петрович – вчитель музики, трудового навчання, Вікнянський Леонід Миколайович -вчитель фізкультури.
З 1983 по 1988 роки в шкільний колектив прийшли Лазарюк -Вікнянська Ріта Василівна-вчитель хімії та біології, Коваль зінаїда Василівна- старша піонервожата,згодом вчитель математики,Білівська Надія Захарівна- вчитель початкових класів.
З 2000 року директором школи стала – Пономар Тетяна Олександрівна, яка на протязі 11 років керувала рідною школою та викладала образотворче мистецтво.Завуч -Коваль Зінаїда Василівна
З 2011 року і до сьогодні директором школи – Коваль Зінаїда Василівна, яка не тільки керує школою але й викладає в ній алгебру та геометрію.
З 2012 року школу реорганізовано в НВК “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів -дошкільний навчальний заклад”
В школі налічується 18 працівників. З них -13 педагогічних працівників.
Ветерани праці -2
Відмінники освіти -2
Вчителів методистів-1
Вчителів вищої категорії -4
вчителів і категорії -4
вчителів ІІ категорії -1
спеціалісти-3
За багато років у нашій школі змінилось кілька поколінь учителів, проте незмінними залишаються і досі її традиції. Вона не просто навчальний заклад, а й друга домівка для учнів і освітян. Усі ми –шкільна родина, у якій поважають одне одного, піклуються про молодших, допомагають старшим, діляться досвідом.
У 2007 році школа святкувала свій 100-річний ювілей, на якому були присутні вчителі- ветерани, випускники різних поколінь, жителі села та представники районної державної адміністрації та відділу освіти.
Учні школи постійно беруть активну участь у районних олімпіадах конкурсах ,оглядах. змаганнях , де займають призові місця. Проводять пошукову роботу, активні учасники акції “Милосердя”.