Home / Хотинський район / Рухотин / Культура Рухотин

Культура Рухотин

ВІЗИТКА БІБЛІОТЕКИ

Моє ім’я:

Рухотинська бібліотека-філія № 29

Моя адреса: Україна, Чернівецька обл., Хотинський р-н, с.Рухотин

вул. Головна

Електронна адреса: biblioteka_ruhotin@ukr.net

Час роботи:

з 11.00 до 19.00

перерва з 13.00 до 14.00        

вихідний понеділок

 

Я особлива, тому що:

даю перше уявлення про бібліотеку,

закладаю інтерес до читання

 

Мені подобаються діти, які:

                                                                               жваві, допитливі, охайні, дисципліновані, активні,

творчі, спритні, грайливі.

 

Я злюся, коли:

не виконують правила користування бібліотекою

 

Я відчуваю гордість, коли:

 

мене часто відвідують друзі-читачі,

беруть активну участь у бібліотечному житті

 

Я пропоную:

цікаві книжки, дитячу пресу, настільні ігри, цікаві заходи, конкурси,

 участь у роботі гуртків за інтересами

 

 

Я сподіваюсь, що:

ми з Вами станемо добрими друзями

 

Мені хотілося, щоб:

 я була завжди потрібна дітям та їхнім батькам

 

 

 

 

Історія розвитку сільської бібліотеки

 

«Книжки збирають перлини людської мислі й передають їх нащадкам. Ми перетворюємося у жменьку пороху, а книжки наче пам’ятники із заліза і каменю, зберігаються назавжди »
                                                                                                            Айбек.

Людству давно відомо, що цінності бувають не тільки матеріальні, але й духовні. Люди вчились їх берегти та накопичувати. Ось тому і з’явились бібліотеки. Знаменною датою для жителів села став жовтень 1950 року. Саме тоді у селі Рухотин була організована сільська бібліотека, де першим бібліотекарем був призначений Петро Іванович Горбовий з Хмельниччини, а завклубом був Лісничий Євген Васильович. Фонд бібліотеки сформувався із різних джерел, а саме: одні книги зібрані самими жителями села, а інші були доставлені з районної Хотинської бібліотеки. Для бібліотеки виділили найкращу кімнату в одному з будинків, який знаходився неподалік від сільської ради.
З 1 жовтня 1954 року зав бібліотекою стала Ліснича Ліда Василівна. На той час заввідділом культури працював Сербін, який видав наказ і сказав: «Я думаю, що сестра буде працювати так, як і брат Євген Васильович.» Побажав творчої праці, досягнути найвищих вершин у царині книг. На той час бібліотечний фонд становив 1238 примірників, а число читачів сягало до 100, в тому числі й дітей. Книги були розміщені на саморобних стелажах. На той час бібліотека знаходилась в хаті Кобзаря Г.С. розміром 4Х3 м, тоді у приміщенні була підлога, а це було дуже добре. Через рік бібліотека перекочувала до Віннічук Г., а потім ще через два роки знову змінила місце і переїхала до Цибуха Архіпа. Кімната була розміром 4х4м, але на жаль не було підлоги і тому доводилось близько трьох разів на тиждень мазати долівку, аби запобігти утворенню пилу. Та всі незручності не заважали молоді села відвідувати бібліотеку і вже через рік роботи налічувалося 115 читачів. Та з кожним роком населення села збільшувалося і зростало число читачів у бібліотеці. Молодь полюбила бібліотеку і стала завзятими відвідувачами та читачами. Вони приходили не тільки в неділю, але і в будні дні, щоб обговорити прочитані твори.

Першими читачами при організації бібліотеки були сільські активісти: вчителі, медики та працівники сільської ради. Нові книги бібліотека отримувала з Чернівецького бібколектора. Доставка була проблематичною, бо автобуси мало ходили і тільки до Клішківців. Тому І? приходилося 6 разів, а то й більше на рік доправляти до Рухотина нові книги. Й Крім того джерелами поповнення бібліотеки були і є: одержання літератури замість загубленої читачами; передплата на періодичні видання; подаровані книги та централізоване поточне комплектування. Кожне видання мало свій інвентарний номер, зафіксований в книзі обліку  бібліотеки. Картки на книги систематизувались за відділами, підбирались у спеціальні коробки за алфавітом. Коробки розмішували у зростаючому порядку номерів відділів в окремій кімнаті.
Облік роботи бібліотекар вела у журналі відвідування читачів, а вже відповідно з цим вівся статистичний облік у бібліотеці. В 1954 р читачі обслуговувались тричі на тиждень (вівторок, четвер і субота) з 15-17 години, а з 1960 р. бібліотека працювала щоденно, окрім неділі. На період канікул у серпні та вересні читальний зал був відкритий двічі на тиждень. У 1954-1970 рр. бібліотека щорічно обслуговувала від 300 до 350 відвідувачів, у користуванні було 700 книг. Додому видавалося понад 350 примірників. У березні 1968 р. побудовано будинок культури куди й була переведена бібліотека.

Для полегшення роботи бібліотекаря, з’явилися службові кімнати, а також книгосховище, один читальний зал і дитяча кімната, створено музей села.

В даний час бібліотека обслуговує 641 читача. Бібліотека має нестаціонарні форми обслуговування тому, що Рухотинська сільська рада об’єднує в одне ціле ще три села окрім Рухотина. Тому існує три пункти видачі літератури у селах: Блищадь -100 читачів, Корнешти -100 читачів, Гринячка -100 читачів
У 1960 році почав створюватися газетний фонд. Всього було обліковано 15 назв газет .
У 80 роки при бібліотеці були створені клуби за інтересами: Допризовника «Червона гвоздика» «Милосердя» Молодої сім’ї «Дім»
Постійно до знаменних і пам’ятних дат оформлюються книжкові виставки, перегляди літератури і презентації книг. Спільно з школою бібліотека проводить масові заходи.
Працівники бібліотеки приймають участь у семінарах.
В приміщенні сільського клубу Дарчук Лідія Василівна та її донька Печеряга Світлана Миколаївна створили музей старожитностей села Рухотин.

 

DSCN0511

Молодше покоління долучається до прекрасного.

 

Докладає немало зусиль, аби дозвілля було цікавим та пізнавальним, завклубом Колісник Микола Володимирович.

 

Рухотинська маланка

 

Рухотинська маланка.

 

маланка

Маланка 2015