Home / Хотинський район / Владична / Освіта Владична

Освіта Владична

У селі Владична спільна історія заснування освіти із селом Ширівці. На території села відсутня школа, але юні Владинчани мають змогу навчатися у сусідніх селах: Ширівці, Недобоївці.

Колодрібський Матей був дядьком Колодрібського Петра Миколайовича – засновника освіти у Ширівцях. Сімейні реліквії Колодрібських: самовар,іменний годинник,золота медаль на «Аннинскойленти» – нагороди Колодрібському П.І. відМіністерства Освіти за благодійну діяльністьКолодрібський Петро Іванович  (Із сім’єю)– засновник освіти у с.Ширівці 1912р.

Петро Миколайович закінчив будівництво школи у 1905 році і Міністерство освіти, яке було розташовано в тодішній столиці України – Харкові – назначило його опікуном. Навчання в школі було безкоштовним і проводилося на російській мові. Першим вчителем в Ширівцях був Заболотний Назарій із села Блищадь.

     Коріння освіти пішло по всьому роду Колодрібського Петра Миколайовича: його дочки – Марія та Ганна – навчалися у Хотинському педагогічному училищі, а після його закінчення вчителювали в школі. Пізніше вони виїхали до Румунії. Внук Олександр працював викладачем у Чернівецькому ПТУ, а його дружини – Колодрібська Галина Гнатівна – Відмінник народної освіти, вчитель української мови та літератури, працює вчителем в Шировецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів і в даний час, повністю віддаючись своїй улюбленій професії.  Шировецькій школі теж працюють вчителями правнуки Петра Миколайовича: Ігор та Ірина Олександрівні, та дружина Ігоря – Інна Пилипівна. Правнук Роман теж продовжує, розпочату прадідом, справу і працює в школі вчителем української мови та літератури та за сумісництвом хорошим шкільним бібліотекарем.

     В 1920 році була відкрита в селі перша румунська школа. Тут діти вчилися один клас. На той час у школі двоє вчителів навчали 40 дітей. Навчання проводилося на румунській мові.

   А із розповіді першої вчительки української школи – Колодрібської Євфросимії Григорівної – ми дізналися, що перша українська школа була відкрита в 1939 році. В цій школі діти могли навчатися вже чотири класи. В школі вже був перший директор – це Колодрібська Євфросимія Григорівна.

     Першими вчителями української мови були: Колодрібський Володимир Григорович та Пастушак Ніна Миколаївна.


Перші вчителі та учні Шировецької початкової школи 1945р.- 1946р.

Зліва на право: КолодрібськаЄфросінія Григорівна – завуч школи, Рижак (Пастушак) Ніна Миколаївна – вчитель, Пастушак Василь Никифорович  – вчитель, Худіковський Василь Матвійович – вчитель


Перші  вчителі неповної середньої школи с.Ширівці 1948р.

Верхній ряд – Гасюк Ганна Григорівна – вчитель, Пастушак Василь Никифорович  – директор школи, КолодрібськаЄфросінія Григорівна – вчитель

Нижній ряд – Пастушак Ніна Миколаївна – вчитель, Галина Іванівна- вчитель

     В 1949-1950 рр. в хаті Шефера відкривається школа , де діти можуть навчатися до 8 класів. Зараз цієї будівлі в селі вже немає.

     Сучасна школа  була заснована в 1922 році. З 1936-1950 рр. це була початкова школа; 1950-1982 рр. – Ширівецька неповна середня школа; 1982-2004 рр. – Ширівецька середня школа; з 2004 року – Шировецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

     Зараз в школі працює 27 педагогічних працівників: з них 9 – старших вчителів; 23 – з вищою освітою; 1 – відмінник освіти; 8 – середньо-спеціальна освіта; 13 – спеціалісти вищої категорії; 3 – спеціалісти І категорії; 4 – спеціалісти ІІ категорії; 8 – спеціалісти.

     Педагогічний колектив дуже ввічливий, привітний та лагідний. Наполегливо працює над собою та якомога більше намагається навчити своїх учнів. За це учні їм дуже вдячні.