Home / Хотинський район / Ярівка / Освіта Ярівка

Освіта Ярівка

В центрі села знаходиться школа, магазин. Будинок культури, пам’ятник воїнам-односельчанам, які загинули в роки війни.

1890 p. – відкрито однокласну церковно-приходську школу (3 класи), знаходилась у громадському будинку.

В трьох класах навчалось 20 дітей різного віку, навчав один вчитель, він і директор школи.

Наша школа – звичайна, яких багато в містах і селах України. Створилася вона тільки після Великої Вітчизняної війни. Переважна кількість учнів – діти колгоспників.

1944 – 1960 р.р – семирічна школа радянського періоду.

1951 р. – перший випуск Ярівської НСШ, 43 випускника. Директор школи – Мегера Григорій Михайлович.

1959-1991 р. Близнюк Павло Михайлович. Київська область,                      Рокитнянський район, с. Шарки.

1991 p.- і в даний час (2012 р.) – Марко Володимир Володимирович

с. Крутеньки. У центрі села розташувалось невелике чепурне приміщення школи, оточене з усіх боків високими деревами. На шкільному подвір’ї розкішні клумби з   різнобарвними квітами…

1970 рік – відкриття добудови

(5 класних кімнат, учительська, кабінет директора).

1989 рік – відкриття нової двоповерхової школи зі спортзалом.

Ярівка – село високого інтелекту. Чимало його жителів здобули вищу                               і середню спеціальну освіту, …Село своєрідне — багато його вихідців здобули духовну освіту, стали священиками, працюють у різних парафіях області.

Ярівка багата на працьовиті руки, щиросердних людей, що віддали свої знання, тепло душі для розвитку села.

Це, безперечно, педагоги, що сіяли «розумне, добре, вічне» в дитячих душах протягом багатьох десятиріч: відмінники освіти Гаврилюк Зіна Данилівна, Архилюк Зіна Олексіївна, Стратійчук Емілія Петрівна. Ветерани праці Попов Микола Юхимович та Близнюк Павло Михайлович.                                                          Близнюк  П. М. з 1959 по 1991 рік очолював Ярівську загальноосвітню школу.

Ярівка знана у краї як село, у якого поміж християнами шириться слово Боже. Багато вихідців з Ярівки стали священиками. У селі проживають тепер священик-настоятель приходу села Білівці Кожухар Феодосій Михайлович та настоятель церкви села Подвірне Новоселицького району Валерій Тимофійович Карпелюк.

 

З Ярівки родом голова районної споживспілки Фонарюк Афанасій Кирилович та директор ресторану «Дністер» у м. Хотин Чобан Надія Федорівна

 

Не лише у Ярівці, а й у довколишніх селах знана колишній фельдшер Доскальчук Ніна Порфирівна, яка і сьогодні, будучи на пенсії, допомагає людям і   своїми знаннями і досвідом.