Над сторинкою працювали : вч. історії та директор музею Стоян Лариса Сергіївна
Творча група учнів : Бучко Владислав, Стоян Данієла, Гульпак Валеріан, Істратій Діана
Історико – етнографічний музей с.Динівці
МУЗЕЙ – ЦЕ МИНУЛЕ, ЦЕ ІСТОРІЯ, ЦЕ ДУША, ЦЕ СЕРЦЕ НАШИХ ПРЕДКІВ, А ДЛЯ НАС – ВЕЛИЧАВИЙ ХРАМ, КУДИ МИ ПОВИННІ ВХОДИТИ З ПОБОЖНІСТЮ, А ВИХОДИТИ З НАЙГЛИБШИМ ПОВАЖАННЯМ І ГАРЯЧОЮ ЛЮБОВ’Ю ДО ВСЬОГО ТОГО, ЧИМ ЖИЛИ НАШІ БАТЬКИ, ДІДИ І ПРАДІДИ, ЩО МИ ПОВИННІ НЕСТИ З СОБОЮ, ЯК ЗАПОВІТ, І ЧОМУ ПОВИННІ УЧИТИСЯ І ВСІ МИ, І ПОКОЛІННЯ НАШИХ НАЩАДКІВ, ПОКИ СТОЇТЬ ЗЕМЛЯ І СВІТИТЬ СОНЦЕ.
Музей при навчальному закладі – один із найважливіших засобів, завдяки якому удосконалюється весь процес комплексного навчання і виховання учнів, розвивається інтерес до історії, звичаїв, традицій, розширюється кругозір. Музейна робота спрямована на розвиток пошукової діяльності, творчості, активності учнів, що реалізується через збирання, вивчення, обробку, збереження, оформлення, пропаганду матеріалу. У процесі пошукової діяльності діти реалізують свої можливості і бажання.
Наш музей був відкритий у 1997 році у маленької кімнати. Але результати пошукової роботи показали , що нам потрібно більшу кімнату, тому що збільшились кількість експонатів, збудували макет селянської хати кінця ХІХ ст.., зібрали матеріал про історію школи. За наказом директором школи від 25 серпня 2004 р. №52-Б „Про реекспозицію історичного музею на історико-етнографічний у новому приміщені” ми провели реєстрацію музею 6.02.2006р. У новому приміщенні в музеї було 115 одиниць, зараз їх 300 експонатів.
Мета діяльності нашого музею є:
* бажання більше дізнатися про наше рідне село і його історичне минуле – навики, традиції, обряди наших предків;
* проводити пошукову роботу та наукову роботу під керівництвом Лариси Сергіївни.
* залучати учнів до активної участі у зібранні та збереженні культури наших динівчан.
У нашому музеї є такі розділи:
• «Село Динівці в доісторичний період» – тут входять археологічні матеріали кам яного віку,значна кількість матеріалів належить до трипільської культури.(III тис.до н.е.)
Також перші згадки про село (документи і легенди про виникнення назви села)
• «Екстер’єр і інтер’єр сільської хати» кінець ХIХ ст.
• «Предмети домашнього використання» (глиняний посуд, праска залізна, інструменти для обробки льону та коноплі, прядильно – ткацькі знаряддя)
• Центральну частину займає «Інтер’єр кімнати Каса Маре» де є виставка рушників, давній національний одяг.
• «Історія освіти у нашому селі» – де розташовані стенди: етапи розвитку школи, перші вчителі, наші педагоги, наші медалісти та різні цікаві матеріали.
• «Видатні люди села» експозиція про найвідоміші люди.
Що ж є метою нашого музею як краєзнавчо-пошукового? Краєзнавчий музей веде роботу в різних напрямках: історія села, школи; культура краю (мистецтво, література). Найголовнішим є те, що робота такого музею дає змогу широко використовувати зібрані матеріали в навчально-виховному процесі (на уроках, виховних годинах, святах, зустрічах, семінарах, під час занять гуртків і т.і.). У краєзнавчий напрям ми включили елементи етнографічного: вивчення обрядів, традицій, звичаїв, ремесел динівчан. У нашій музейній кімнаті представлені побутові речі, народний одяг, різноманітні вишивки, відтворено інтер’єр молдавської селянської хати. Завданням історичного напрямку музею є комплектація історичними пам’ятками, що висвітлюють трагічні сторінки історії краю (колективізація, голодомор та репресії 30-х, Велика Вітчизняна війна, війна в Афганістані, вибух на ЧАЕС).
Маємо надію, що робота в музеї наблизить підростаюче покоління до історії свого народу, виховає небайдужих людей, справжніх громадян рідної держави.
Згідно тематико-експозиційного плану робота музею спрямована на: удосконалення навчально– виховного процесу; розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної і позашкільної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України; участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду; вивчення, охорону й пропаганду пам’яток історії, культури і природи рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.
Кожна людина, яка народилася у чудовому краю, повинна поважати та вивчати історію своїх предків; дізнаватися якомого більше нового та зберігають для наступних поколінь. Саме цей девіз обрали наші слідопити, які вивчають кожного року нову тему, дізнаються багато нового для збагачування фондів нашого музею.
Ми досягнули хороших результатів: зайняли перше місце у обласному форумі «До оберегів відродження» та два роки – ІІ місце. Це нас ще більше заінтригувало, та дала поштовх для нової пошукової експедиції.
Експозиція видатних людей села: писменника Іон Беженару та дипломата Іон Боршевича
Б І Б Л І О Т Е К А
Завідуюча бібліотекою – Кирилюк Марія Михайлівна з 1973 р. Бібліотека с. Динівці була заснована у 1951 році при Динівецькій сільській раді.
Першим бібліотекарем працював Буздуган Л.Н.
Потім бібліотеку прийняла Пилип Парасковія Василівна у 1963 р. і працювала до 1996 р. З 1996 р. бібліотеку прийняла Медвицька Валентина Василівна, а з 2001 р. працює і по цей день Кирилюк Марія Михайлівна.
Приміщення бібліотеки – 2 кімнати, 35м2. Фонд бібліотеки: всього 16927 книг, для дітей – 9058 книг. Книговидача складає 19800, для дітей – 10500, для юнацтва – 3300 книг.
Бібліотека обслуговує всього 1109 читачів, з них дітей 407, юнацтва 207.
В бібліотеці оформлені книжкові виставки, перегляди літератури за назвами “Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи”, “Любіть цю землю і бережіть – Вона одна така на цілому світі”, “Рідне моє село Динівці”, “Дін зестря нямулуй”.