«… Багатство культури спирається на багатство особистості, багатство власної свідомості не руйнується а живиться багатою культурою»
Організація культурно –дозвільної діяльності населення залишається чи не одним з найголовніших завдань перед культпрацівниками, оскільки базовими установами розвитку народної творчості, осередками задоволення духовних потреб жителів села є заклади культури.
Культпрацівник, Гогоман Василій Георгійвич, завжди у пошуку інноваційних форм роботи. Це – музично-розважальні вечори, молодіжні свята, шоу-програми, театралізовані видовища, фольклорні свята, під час яких проводяться зустрічі з народними майстрами, художниками, знаменитими діячами краю, ветеранами війни.
«…Переступайте наш поріг –
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдний храм науки!»
Є багато чудес на землі створених природою і зроблених руками людини. Серед них – найбільше чудо із чудес – книга. В ній весь неосяжний світ, духовний світ людини.
«Все, що створено людським розумом, все до чого прагне наша душа – має своє відображення в скарбниці, що зветься книгою» – так вважає бібліотекар сільської бібліотеки – Довган Мар’яна Василівна, людина творча, сумлінна, доброзичлива, справжній ентузіаст своєї справи. Якщо є така любов, то бібліотека перетворюється в рідний дім, де проходить життя, де щодня готуються до зустрічі дорогих гостей – читачів.
Перша бібліотека в селі Рокитне була відкрита на базі школи в 1960 року.
У 1953 р. в селі був відкритий клуб і бібліотека переходить в споруду сільського клубу. На той час фонд книг бібліотеки становив 3090 книг. На той час завідувачем бібліотеки була Неборак Маргарита Іванівна.
У 1963 р. книг налічувались 6400. Завідувала бібліотекою Болфачук Марія Павлівна, яка 37 років віддала улюбленій професії.
З 2000 року бібліотека переходить в споруду сільської ради і знаходиться там і нині. Завідує сільською бібліотекою з 2005 р. Довган Мар’яна Василівна.
За допомогою Довган Мар ‘яни Василівни в бібліотеці оформлені різні книжкові виставки, проводиться різноманітні бесіди з читачами серед яких і учні Рокитненської ЗОШ.
Проводяться такі заходи як:
– Урок історичної правди до дня Соборності України «Воєдинно зливаються частини єдиної України»,
– Вечір до дня Чорнобильської трагедії: « Твій біль Україно, дзвони Чорнобиля,
– Урок історичної правди до дня Перемоги – «Війна і перемога, біль і пам’ ять»,
– Година скорботи: «Голод – чорна пляма на нашу націю»
– Зустріч з лікарем: «СНІД – загроза людству» т.і.
…Завжди коли мова йде
про красу, ми звертаємось до мистецтва.
Воно , мистецтво, допомагає зрозуміти і полюбити, а справжнє мистецтво відтворює сутність нашого життя, а неповторним його робить талант митця. Талант – це здатність робити те, чому нас ніхто не вчив, це крапля здібностей і море праці.
У нашому селі э дуже багато талановитих молодів які займаються танцями і беруть участь у різних районих конкурсах.