З наявних відомостей, отриманих з 1896 року, ми можемо припускати , що парафіальна школа існувала в селі приблизно з 1888року.У 1896-1897 навчальному році церковно-приходська школа Щербинців зазнала інспекторської перевірки.
З матереалів цієї перевірки дізнаємось, що священник Сергій Благосклонов, який закінчив Кишинівську духовну семінарію при школі знаходився 8 років і викладав Закон Божий безкоштовно. Вчитель Алімпій Дуліпович, закінчивши повітове училище, маючи стаж роботи 5 років при Щербинецькій церковно-приходській працював 1рік, отримував 100крб. та 60 крб. допомоги від єпархіальної ради. Відмічалось, що вчитель сторонний, але результати праці посередні.
Піклувальниками школи були місцеві селяни Яків Балан і Мелентій Лук’янюк. До школи вони ставилися з повагою.
1 листопада 1912 року поряд з церковно-приходською школою у селі відкрили народне училище в найманому, та незручному будинку, Григоращук Іллі Дем’яновича. Квартира для вчителя мала всього одну кімнату. На 1914 рік землі у школи ще небуло. Навчальний рік закінчився 10 травня, розпочався 22 вересня, спів не викладався Бібліотека налічувала 11 книг для вчителів та 341 книгу для учнів.
Інспекторська перевірка відзначила необхідність нової будівлі школи. Попечителем на той час перебував Михайло Миколайович Одержиховський. Обов’язки законовчителя виконував Андрій Антонович, вчительки- Ганна Василівна Беньковська. Вчитель співу та псаломщик Дмитров був звільнений з посади.
Навесні 1914-1915 навчального року перевірявся стан викладання релігії в церковно-приходській школі. Закон Божий тут викладав Георгій Бабин. Інспектор занотував, що дві третини учнів з другого та третього відділень. Занаття почалися 3 листопада. До січня місяця уроки вела вчителька А. Беньковська. З 9 січня до своїх обов’зків приступив св’ященник Г. Болбачан. Говорити про успіхи не доводиться, відзначив перевіряючий.
Про кількість учнів у народній школі збереглося мало даних.
З 1918 року в школі всі предмети викладалися на румунській мові.
У післявоєнний період приміщенням школи став панський будинок «Женьки» на території сучасної школи, точніше на місці сучасного спортивного залу.
Щодо учбово-наукових приладів відчувалась гостра потреба. Підручників зовсім не було. Писали олівцем і почати записи наново. Старожили згадують, як писали на полях та між рядками газет.
Учні були дуже бідно одягнені, книги носили в полотняних торбах, більшість учнів взувалися в постоли з онучами і довгими волоками.
Діти брали з собою їжу з дому: зерна, підсмажені на плиті, кусок холодної мамалиги, хто ж приносив малай-вважався сином заможних батьків.
Школу відвідувало багато учнів-переростків, які через воєнне лихоліття не змогли своєчасно отримати освіту. В селі до 1950 року існувала тільки початкова школа, після початкової освіти продовжували начання (5кл.) в селах Черлена, Жилівка.
В 1950 році в селі було відкрито семирічну школу, в 1958 році восьмирічну. В 1961 році 11 січня відкрито нову школу, біля витоків відкриття школи стояла директор Матюшенко Д. П. « 1957- 1987 рр.
Учительський колектив у 1961 році складався повністю із вчителів приїжджих, в основному дівчат, в основному дівчат, які тут, у Щербинцях знайшли свою долю.
У 1977 році половина вчительського колективу були місцевими.
Активними і наполегливими були учні школи. Вони не тільки старанно вчились, але були активними членами клубу інтернаціональної дружби «Нормандії – Неман», приймали активну участь у роботі піонерської організації ім.. М. Гастелло. Для учнів організовувались подорожі та екскурсії до міст, де школярі займались із історією та минулим нашого народу.
У 1987 році до нашої школи прийшов новий директор. Який зразу викликав цікавість жителів села, вчителів школи. Це був Калетник Василь Васильович, пропрацювавши директором 3 роки і був переведен на іншу посаду. Він був вимогливим і справедливим керівником. У 1990 році першим сільським директором призначин Гуцуляк Іван Якович. «1990-2007рр.» За час роботи директором школи збудовано спортивний зал, цілий ряд приміщень для розміщення класів, розпочато будівництво майстерні, до ідальні проведено проточну воду.
У 2000 році школу перейменовано у загальноосвітню школу І-ІІ ступенів с. Щербинці. У 2007 році було призначено директором Єремейко Лілю Іванівну, яку в грудні 2009 році призначено головою райкому профспілки працівників освіти Новоселівського району. У січні 2010 році директором Щербинецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів стала Місюра Людмила Анатолівна. За короткий термін у школі було замінено вікна у коридорі, збудовано внутрішні вбиральні, облаштовано кабінет для медсестри та бібліотеку. За допомогою голови райдержадміністрації школа перейде з пічного опалення на котельне.
У 2010 році відкрито дошкільну ланку і школу перейменовано у «НВК» навчально-виховний комплекс.