Свято-Миколаївська церква села Строїнці з’явилась приблизно 250 років назад. Господар села купив її у сусідньому селі. До того вона була розташована в селі Зелений Гай на березі річки Прут. Під час великої повені постала загроза її затоплення. Тому зеленогайський господар вирішив її продати. Церква була демонтована і перевезена. Майстрів, які б звели церкву, не було, тому зібрали її заново сільські майстри, але дещо не розрахували. Тому ікона над алтарем не висіла прямо, як мало б бути, а під кутом.
Старожили згадують, що в перші роки служіння на Пасху збиралися приблизно «30 корзин». Поступово їхнє число збільшувалось.
На даний момент ця маленька дерев’яна будівля з 5 куполами та окремою дзвіницею є недіючою. Служби у ній проводяться лише на свято Миколая – 22 травня.
Біля старої церкви знаходиться старовинна криниця. Ось що нам про неї відомо: десь 90 років тому біля церкви знаходилася початкова школа , пізніше – дитячий садочок. За ті часи священиком у церкві та вчителем у школі був Кочервей Дмитро Васильович.Це був добрий, розумний чоловік,якого всі поважали.
Але була одна проблема: поблизу школи не було криниці. На проха¬ння Дмитра Васильовича близько 1920 року почали копати криницю. Працювала бригада з села Рідківці. І до цього часу життєдайна ця криниця з каменя, в якій у
будь-яку засуху не закінчувалася вода і служить людям і зараз. Над колодязем зведений дах, щоб вода завжди залишалася чистою.Дбає про неї сім’я Савчук Іллі Сергійовича
У селі діє Свято-Іллінська церква. Будівництво цієї споруди було розпочато у 1942 році. Наприкінці 1943 року закінчено зведення стін. У 1944 році, разом з приходом Радянської Армії, будівництво припинилось.
З 1950 року цей будинок служив Домом культури аж до 1978 року, поки не був відкритий новий сільський Будинок культури,
З 1978 до 1988 року в цьому приміщенні діяв спортивний зал.
У 1991 році, після проголошення незалежності молодої Української держави, рішенням загальних зборів жителів села було вирішено за рік перебудувати цю церкву. Була реставрована церква на кошти жителів села. Не обійшов увагою цю дію і голова колгоспу Глігор Степан Савович. Допомагав хто чим міг, від малого до літніх людей. Спільними зусиллями робота була закінчена і 2 серпня 1992 року, в день святого Іллі, церква була освячена і відтоді селяни 2 серпня відмічають храмове свято.
Фундамент церкви зроблений у формі хреста і тому весь час, доки тут був дім культури, люди вважали за гріх, що в колишній церкві влаштовувалися весілля, свята, адже знали, що десь по закутках і навіть під сценою знаходяться церковні атрибути.
В 2002 році церква була газифікована, що було зроблено так само жителями нашого села.
Дуже цікаво, що головний вхід церкви знаходиться саме недалеко від школи, десь за 100 метрів, і учні люблять спостерігати у святкові дні, як гарно буває на свята біля церкви і як люди шанують церкву ,і, можливо, це пробуджує в них інші почуття. І тому вони з радістю ходять в церкву:чи то молитися, чи то прибирати до свят.
Настоятелем церкви є отець Василь. Служба ведеться румунською мовою. У 2016 році зусиллями громади був проведений ремонт церкви і 2 серпня 2017 року Свято-Іллінська церква знову була освячена.