Славне козацьке село Топорівці, що на Буковині, вперше згадується в літописі 1404 року. Початком розбудови стала церква св. Пророка Іллі, яка була споруджена у 1569 році молдавським боярином Барновським.
Боярин проживав навпроти храму, де зараз знаходиться школа. Про це свідчить унікальне планування вхідних дверей, які розташовані з північної сторони будівлі ( це є винятком для будівництва храмів середньовіччя ), тобто двері до храму він зробив навпроти свого будинку.
Під час І Світової війни маленький дерев’яний будиночок, ймовірно хата родини Барновських, був переобладнаний під складське приміщення. Дослідження даної місцевості археологом Б.О. Тимощуком дало змогу знайти унікальну колекцію візантійських монет та рештки черняхівської культури.
Історія села Топорівці пов’язана із визвольними війнами, які вели козаки на території Хотина проти різних загарбників. Дорогою з Хотина через наше село проїжджали Богдан Хмельницький, Петро Сагайдачний, а в 1611 році – гетьман Пилип Орлик, які зупинялись помолитись у середньовічному храмі св. Іллі.
У 1974 році навпроти церкви, на місці старої будівлі боярина Барновського, за ініціативою сільської громади та за сприянням депутата ВР України Д.О. Снігур було виділено кошти на будівництво нової сучасної школи. На сьогоднішній день у загальноосвітньому навчальному закладі навчаються 430 учнів, викладають 57 вчителів.
Учні нашої школи є активними учасниками навчально-виховного процесу, беруть участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, форумах, спортивних змаганнях, на яких займають призові місця. Топорівські школярі із захопленням вивчають історію рідного краю, цінують та примножують традиції українського козацтва. Учні школи горді тим, що стали переможцями обласного етапу фізкультурно-оздоровчого фестивалю школярів України „Нащадки козацької слави” і п’ять років поспіль захищають честь Буковини на всеукраїнському рівні.