Освіта на селі.
Освіта в селі Козиряни сягає своїми коріннями в 20-і роки ХХ ст. Вчителем на той час працював румун Матса. Навчання велося румунською мовою. Діти здобували початкову освіту. На той час вчилися по хатах ( в Міші Білокриса, Якова Філипового).
В 1938 році було побудовано першу школу (директор В.І.Чубаник). Відкрився широкий світ до навчання як дітям, так і дорослим в денних та вечірніх школах, але з початком Великої Вітчизняної війни вона припинила свою роботу.
В повоєнний період в село приїхали вчителі із східних областей України. Школа почала давати щедрий врожай освічених і грамотних людей. Навчання у школі велося українською мовою.
В 1962 році школа стала восьмирічною. В ній навчалося 215 учнів. В школі працювало 16 вчителів під керівництвом директора Білоуса Василя Михайловича.
В 1967 році розпочалося будівництво нової двоповерхової школи. У 1972 році настало довгоочікуване відкриття щойно збудованої двохповерхової школи, що розташована у центрі села. Новенька школа розрахована на 320 місць. В приміщенні збудованої школи навчання дітей ведеться і по сьогодні.
Плідному функціонуванню освіта на селі завдячує вмілим керівникам закладу: Хоменку Віталію Олексійовичу, Богдану Віктору Миколайовичу, Андрущаку Петру Васильовичу, Соседці Михайлу Павловичу, Гульчак Галині Михайлівні.
Всебічний розвиток особистості учня в процесі навчання та виховання забезпечує сьогодні педагогічний колектив з 17 педагогів Козирянського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІ ст. реорганізована 01.12.2011 року в Козирянський НВК) керовані директором Онуфрійчук Д.М.