Спорт Вартиківці

Над розділом працювали:

учні 9 класу Плаксивий Роман, Кольцюк Дмитро та Толмач Олександр.

Керівник: Варвус Віталій Анатолійович – вчитель фізкультури.

varvus 2

 

plaksyvyy 1024tolmach 1024koltsiuk 1024

 


 

Фізична культура в Україні є часткою загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості. Практика свідчить, що фізична культура, до складу якої входять фізичне виховання, спорт та фізична рекреація, є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, життєво важливої потреби взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.  Саме тому  в image001селі Вартиківці  спорт займає чинне  місце серед молоді.

 

Особливо високого рівня розвитку спорт досяг в  60–70 роки минулого століття . Саме тоді  колгосп ім.. Жданова  спочатку Апостолов М.В. , а потім Мокрогуз П.І. . Вони самі любили спорт , а особливо  футбол , волейбол .В сільській комсомольській організації відповідав  молодий і завзятий вчитель фізкультури Білоножко В.Д . саме він тренував команди ,які неодноразово ставали призерами районних змагань.  Щороку сільська команда спортсменів приймала участь у парадах присвячених дню Першого травня , Дню молоді , Дню фізкультурника . До сьогодні з ностальгією згадують про це колишні спортсмене активісти Назаров А.П. , Лупашко , Тимінський Г.О.

 

Важливу роль  у розвитку спорту на селі відігравала школа. Учні брали участь в кущових та районних змаганнях з легкої атлетики, волейболу та баскетболу. В нашому селі   за роки незалежності  знову пожвавилася  робота у сфері фізичної культури та спорту . Кількість сільської молоді  що залучається  до занять фізичною культурою і спортом  щороку збільшується за рахунок ентузіазму місцевих юнаків .  На даний момент в селі створена футбольна команда що бере участь у районних змаганнях  . ЇЇ пітримують місцеві спонсори  підприємці Когут Р.М.

 

Не стоїть  осторонь від проблем виховання любові до спорту і сільська школа Тепер у школі навчається 112  учнів, працює 17 вчителів.  Любов і бажання  займатися спортом  прищеплють учням на уроках вчителі: Варвус В.А , Каралаш С.М.  Скидан  Т.В.   Бандура Ю.Д . Петрова С.П.  В позаурочний час учні з задоволенням приймають участь у змаганнях в рамках шкільної спартакіади. А також  шкільні команди беруть участь у районних змаганнях з легкої атлетики , баскетболу , настільного тенісу , шахів  і займають презові місця . Кращими спортсменами школи є Лупашко Р.І.  Василова Е .  Г .  Деревянко  М. А. , Габуряк М .С.  Кольцюк Д. В .  Навики здорового способу життя у школі виховуються повсякденно: кожен ранок розпочинається зарядкою , великі перерви  обов’язково є рухливими, на кожному уроці з основних предметів обов’язково фізхвилинка.

image002

Велопробіг Вартиківці – Слобода – Вартиківці кращих шкільних спортсменів, присвячений Дню Перемоги