Home / Кельменецький район / Козиряни / Освіта Козиряни

Освіта Козиряни

Освіта на селі.

 

              Освіта в селі Козиряни сягає своїми коріннями в 20-і  роки ХХ ст. Вчителем на той час працював румун Матса. Навчання велося румунською мовою. Діти здобували початкову освіту. На той час вчилися по хатах ( в Міші Білокриса, Якова Філипового).image001

   В 1938 році було побудовано першу  школу (директор  В.І.Чубаник). Відкрився широкий світ до навчання як дітям, так і дорослим в денних та вечірніх школах, але з початком Великої Вітчизняної війни вона припинила свою роботу.

   В повоєнний період в село приїхали вчителі із східних областей України. Школа почала давати щедрий врожай освічених і грамотних людей. Навчання у школі велося українською мовою.

   В 1962 році школа стала восьмирічною. В ній навчалося 215 учнів. В школі працювало 16 вчителів  під керівництвом директора Білоуса Василя Михайловича.

    В 1967 році розпочалося будівництво нової двоповерхової школи. У 1972 році настало довгоочікуване відкриття щойно збудованої двохповерхової школи, що розташована у центрі села.  Новенька школа розрахована на 320 місць. В приміщенні збудованої школи навчання дітей ведеться і по сьогодні.image002

Плідному функціонуванню освіта на селі завдячує вмілим керівникам закладу:  Хоменку Віталію Олексійовичу, Богдану Віктору Миколайовичу, Андрущаку Петру Васильовичу, Соседці Михайлу Павловичу, Гульчак Галині Михайлівні.

image003 image004

Всебічний  розвиток особистості учня в процесі навчання та виховання забезпечує сьогодні педагогічний колектив з 17 педагогів  Козирянського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІ ст.  реорганізована 01.12.2011 року в Козирянський НВК) керовані директором Онуфрійчук Д.М.

image005image006