Освіта Лівинці

Історія школи – частка історії села

Однією з найгарніших будівель села є Лівинецька ЗОШ, нове приміщення якої було побудовано 1988 році. Вона розрахована на 464 учнів. Кошторисна вартість 80 094 тис. грн. А починалася історія школи так :

Вперше школу було відкрито в с. Лівинцях у 1917 році. Вона була церковно-приходською, двокласною. Вів навчання учитель. В 1918 році, у кінці лютого, село окупували австро-німецькі війська. Загарбники встановили режим жорстокого терору і насилля. Окупанти закрили школу.

На початок листопада 1918 року австро-німецьких інтервентів змінили війська Румунії, які встановили жандармівський порядок. У 1925 році школа стала чотирьохрічною. Навчання вів священник і два вчителі. Проводилося навчання румунською мовою. У школі вивчали такі предмети як:

  • румунська мова;
  • арифметика;
  • історія Румунії.

Навчальний день розпочинався з приходу священника на урок. Священника звали отець Василій Базилевський. По «указці» отця Василія всі діти школи зранку ставали на коліна і читали молитву «Отче наш». Після молитви всі заходили в одну класну кімнату, яка була класом і для 1-4 класів. Таким чином в одній класній кімнаті навчалося 4 класи. Навчання проходило у школі, яка розміщувалася у поповій хаті.

22 червня 1940 року село було звільнено від румунських окупантів, а вже 30 вересня 1940 року початкова школа з рідною українською мовою навчання відкрила двері для лівинецьких дітей. Всі діти шкільного віку прийшли до школи. Зустрів учнів П.М. Бурдейний, який у роки окупації був позбавлений права вчителювати. imageВелика увага приділялася ліквідації неписьменності і малописьменності. Та недовго продовжувалося навчання,тому що 22 червня 1941 року розпочалася Велика Вітчизняна війна. У 1950 році в селі було відкрито 5-й клас, в якому навчалося шестеро учнів. У 1947 р. школа стала семирічною, а вже в 1967р. колгоспом було побудовано нове приміщення Лівинецької ЗОШ.

Сьогодні в школі працює 22 вчителів, серед них – 6 відмінників освіти, 10 – вчителів вищої категорії, 3 вчителі – методисти, Більшість  вчителів – це випускники місцевої школи. Лівинецьку школу в селі називають «Кузнею педагогів». На даний період директором є старший учитель і методист Мельник Ліля Олександрівна, Заступники Перепічка Василь Олександрович та Мельницька Ольга Василівна.