Home / Кельменецький район / Козиряни / Культура Козиряни

Культура Козиряни

Розвиток культури на селі

 

Залучення козирянців до духовної спадщини розпочалося  з відкриття в 1949 році хати-читальні, в якій працював один бібліотекар. В пристосованому приміщенні сільської хати працював клуб, в якому після важких трудових буднів відпочивали односельці: кіно, танець, розваги…

   image001image002

В 1971 році осередок культури мігрує на другий поверх  побудованого приміщення адмінбудинку (сьогоднішня сільська рада). Переповнений кінозал під час перегляду індійських фільмів, дискотеки під дощем (на вулиці) надовго запам’яталися козирянській молоді.

З полегшенням зітхнули всі обділені з появою на селі у 1989 році ошатного будинку культури на 360 місць, в якому могли культурно відпочити і жителі навколишніх сіл.

 На культурній ниві села творчо і самовіддано працювали бібліотекарі: Боднарюк Савіна Василівна, Ставчанська Ніна Іванівна, Герасимчук Марія Іванівна;  зав. клубами: Мишин Микола Макарович, Андрущак Марія Володимирівна.

Сьогодні організацією дозвілля та проведення культурних заходів, свят, обрядів займаються Ставчанська Зоя Василівна (директор народного дому),  Герасимчук Олександр Іванович (музичний керівник) та  Герасимчук Віталіна Вадимівна (бібліотекар).

При народному домі функціонують: бібліотека, гуртки, обрядова зала,  народна світлиця села.

image003

Хто вміє працювати, той вміє і відпочивати.

 А  козирянці вміють!