Home / Кельменецький район / Лівинці / Духовність Лівинці

Духовність Лівинці

image004

На кошти громадян села у 2000 році на околиці села Лівинці при повороті на Михайлівку поставлено хрест і невеличкий монумент, на якому викарбовані імена лівинчан, які розстріляні 28 березня 1944 року.

На околиці села стоїть пам’ятник лівинчанам,, які розстріляні фашистами у 1944 році . Побудований у 1967 році.

image006

 

image008

Прикрасою нашого села є церква «Покрова», яка знаходиться в південно – східній частині с. Лівинців і побудована в 1898 році на кошти жителів. Будували церкву місцеві жителі села, а саме :

 

>          Банар Іван;

 

>           Рябчик Григорій;
>      Громик Георгій;

 

Будівництво було завершене перед Покровою і церква дістала назву «Покрова». Церква складається з прихожої зали і вівтаря. Довжина культової споруди – 21 м., ширина – 8 м., висота дзвіниці – 9 м., висота зали – 5 м., висота вівтаря -3 м.

 

Особливості архітектурного стилю – поєднання чорничного і візантійського. Церква оздоблена іконами святих, престолом, гробом Господнім, який передав церкві перед її відкриттям Громик Георгій та хоругвами (дод.№12). В церкві зберігаються такі церковні книги:

 

1 . Престольне святе Євангеліє (3 шт.);

 

2. Похоронне святе Сванггеліє;

 

image008

3.Послання святих Апостолів;

 

4.Служебник;

 

5.У став;

 

6.Требник ( старий );

 

7.Мипея загальна;

 

8.Ноші;

 

9.Пасхальна;

 

10. Акаорисни;

 

11.Молебні;

 

  1. 12.Псалтир;
  2. 13.Пріодія пісна;

 

14.Правило до божественного причастія;

 

  1. 15.Часослов;
  2. 16.Апостоли;
  3. 17.Служби на кожний день.

 

Навколо церкви стоїть залізна огорожа. Біля церкви поступово споруджують дім священика. Поховань на території церковного подвір’я немає. ЇЇ мідні куполи височать над оселями лівинчан і разом з ними просять прихильності й благодаті в неба і сонця, в Бога і в Сина його єдинородного Ісуса Христа.

 

image012На території села знаходиться 2 кладовища, на одному з яких є пам’ятник – могила російським солдатам. В 1937 році за 2 км від с.Лівинці (дорога на Козиряни) було знайдено загиблих воїнів, які загинули в роки Першої світової війни.

 

image012

За наказом румунських властей, на кладовищі сЛівинці відбулося захоронення решток загиблих воїнів і було споруджено пам’ятник на якому висічені слова румунською мовою «Вічна слава героям». На іншому – обеліск невідомому солдату, який був побудований в 1951 році з ініціативи сільської ради.

 

 

 

 

 

image016

 

Капличка Преподобної – Великомученості Євдокії.

 

Споруджена на пожертви Миронко Євдокії Іванівни. Освячена 14 березня 1997 р.