Home / Кельменецький район / Коновка / Духовність Коновка

Духовність Коновка

І  ЧУТИ  ДЗВІН  ЦЕРКОВНИЙ

    На території села за останні роки було збудовано декілька нових соціально-культурних споруд, але  найдавнішою культовою спорудою є Свято-Успенська церква Пресвятої Богородиці, яка почала будуватись 30 квітня 1895 року. Церкву люди будували 5 років за власні кошти. На той час у жителів села не було грошей, але були  землі і люди вирішили здати землі в оренду більш заможному односельчанину  на 5 років по 20 пражин (72 соті), а він  з прибутку тієї землі платив за будівництво церкви. Будували її по проекту Хотинського повіту Бессарабської губернії на кам’яному фундаменті. Церква дерев’яна,але   всередині штукатурена. З внутрішньої  сторони  оздоблена іконостасом; іконами : Матір Божа, цілитель Пантелеймон, спаситель Миколай …, і художніми портретами святих, а також списками людей села, які загинули у ІІ світовій війні.

Церкву прикрашають зелені насадження і на її території знаходяться 2 хрести. Ці хрести були  перенесені від Данилової криниці та від криниці ,з якої вперше  брали воду.

А у 2004 році знову за кошти жителів села було зроблено зовнішній ремонт церкви.

350

Цікавою є історія появи церкви адвентистів сьомого дня. В 1935 році селянин Попович Афанасій Максимович був першим, хто прийняв водне хрещення і став адвентистом. Довгий час колектив віруючих не мав свого постійного приміщення. І саме Попович А.М. протягом багатьох років надавав таку можливість збиратись на молитву в своєму будинку. Після Великої Вітчизняної війни «суботники» почергово на молитву сходились в кожного з членів організації. Найбільше таких зустрічей було в Петрушко Василя, а в 1983 році цей будинок членами АСД було придбано. І на даний час там знаходиться церква АСД. Пастором церкви зараз є Підлісний Валентин Володимирович.

адвентисти

Однією з релігійних організацій села є Євангельські Християни Баптисти (ЄХБ). Баптистська община села розпочала свою діяльність від спорудження молитовного будинку. В 1936 році будинок було збудовано за 38600 румунських лей. Пресвітером був обраний Грушко Сергій Іванович, дияконом – Скрипій Митрофан Омелянович. Зараз церква ЄХБ села нараховує 15 чоловік. Дияконом призначено Білика Єдуарда.

бабтисти