Home / Кельменецький район / Зелена / Культура Зелена к

Культура Зелена к

Народний фольклорний колектив

«Дністрові серпанки» село Зелена.

    

            „Зацвіла білим цвітом любов…”

 

image001Час рікою пливе, понад тридцять років сімейний дует Пуюлів закоханий у пісню і тішить серця людей. Далеко за межами району, області чули їхній спів. Їх називають відомими артистами – аматорами.

Заслужений працівник культури М. Пуюл, ще багато років тому назад, створив фольклорний колектив „Дністрові серпанки”, який носить звання народного колективу. До складу його входять співаки, танцюристи, і оркестр народної музики РБНТД.

Фольклорний колектив «Дністрові серпанки»  створений в 1986 році. Першими учасниками були жінки місцевої ланки огородньої бригади. На даний час – це люди різних професій закохані у народну пісню.

Колектив постійно приймає участь у різних фольклорних святах району, області та за її межами. За період своєї творчої діяльності побували на Міжнародних фестивалях «Буковинські зустрічі», у Польщі, Угорщині, Румунії.  Постійні учасники Буковинських зустрічей у Чернівцях. Підтримують творчі зв’язки з сусідньою державою Молдовою. Всі масові заходи що проводяться в БНТД с. Зелена не обходяться без участі цього колективу. Вони часті гості у трудових колективах сіл району. Проводять віншування під час Різдвяних свят, підтримують дружні творчі зв’язки з народним фольклорним колективом «Червона калина» місто Лужани Кіцманського району. Звання народний цьому колективу було присвоєно в 2002 році. Незмінним керівником колективу являється Пуюл Микола Васильович. В репертуарі ансамблю обряди та звичаї рідного села. Колектив постійного нагороджується грамотами та дипломами: 2005 рік – почесна грамота в обласному фольклорному святі від Андрея до Йордану», диплом за участь у другому регіональному фестивалі «Роде наш красний» село Шипинці Кіцманського району, 2006 рік – диплом II ступеня за оригінальне виконання Буковинських народних пісень в обласному огляді народної творчості. Постійні учасники художньої самодіяльності виставки сільхоз продукції «Буковина» м. Кіцмань. 2009 рік – творчий звіт в м. Києві «Букова віть»  м. Чернівці. Родинне свято    м. Чернівці.

 

 

 image002

Народний аматорський ансамбль танцю  «Зеленчанка»  БНТД с. Зелена

 

    Серед різноманітних видів народної творчості одне з щільних місць займає танцювальне мистецтво, яке почало розвиватися 1967 року і діє понині. Незмінним керівником колективу є Чорноморець Микола Іванович. Використовуючи різноманітні рухи класичного танцю в своїй роботі він має на меті виховання учасників ансамблів та формування в них естетичного почуття. Найпопулярнішими творами ансамблю «Зеленчанка» є буковинські та українські танці, місцеві танці які записані від старожилів, а потім в обробці керівника ансамблю народжуються хореографічні композиції «Зеленецька полька», «Бессарабська ганка»,  парубоцький «Фусим».image003

У 1991 році танцювальному колективу було присвоєно звання «народний».

1996 рік поїздка в Польщу, 2001 рік поїздка в Угорщину, 2004 рік участь у Міжнародному фестивалі Румунія, 2006 рік диплом III ступеня за участь у другому Всеукраїнському конкурсі народної хореографії імені Вірського. Колектив увесь час у творчому пошуку, приймає участь у конкурсах, оглядах. 2008 рік нагороджений дипломом III ступеня в конкурсі «Чисті роси». Не одноразово брав участь у звітніх концертах м. Києві. В цьому році виступаючи на звіті району народний колектив «Зеленчанка» отримав високу оцінку від члена журі хореографа Івана Хащового за використання саме нашої бессарабської хореографії, він мав на увазі і «Ганку»  і парубоцький танець «Фусим» з  якими керівник Микола Чорноморець свого часу не раз виходив на  Чернівецьку сцену.

При народному танцювальному колективі «Зеленчанка» діє підготовча image004хореографічна студія ансамблю «Зміна» яка нараховує біля сорока дітей різного віку. Народний танець є основним у підготовці майбутніх виконавців ансамблю. Основним завданням вважає керівник ансамблю Микола Чорноморець є ознайомлення студійців з певним об’ємом всіх тих надбань, які досягла сучасна хореографія. На сьогодні вона включає в себе знання основ народно – сценічного танцю масових та популярних форм.

Основною метою студії є залучення дітей до мистецтва хореографії, виховання поваги до культурно – національних, духовних, історичних цінностей України.

Разом з народним ансамблем студійці беруть участь в районних та обласних звітах та фестивалях. 

 

 

image004

image002

Будинок культури с Зелена, побудований в 1962 році

image010

Балацький І П, самодіяльний композитор

image006

Дністрові серпанки в Польщі

image008

Аматорський народний ансамбль танцю Зеленчани, створений у 1967 році. В 1991 р одержав звання нар