Home / Кельменецький район / Комарів / Спорт Комарів к

Спорт Комарів к

Розвиток спорту в селі

Про розвиток спорту в нашому селі варто, мабуть, починати розмову з другої половини ХІ століття, коли активізувалося громадське життя комарівчан. В 50 – 60-х роках  на різних кутках села – Центр, Довжок, Стрівка, Веприк знаходились невеликі футбольні поля та спортивні майданчики, здебільшого волейбольні. Тут постійно проводилися змагання між кутками села, а також дружні зустрічі наших команд з командами сіл Молодово, Селеще, Дністрівка, Атаки. Найбільшої популярності серед молоді у той час набув волейбол та футбол. І в 1966 році команда села, яка складалася з учнів місцевої школи (1952 рік народження) вперше в історії школи і села зайняла перше місце в обласних змаганнях з волейболу.

В 1976 році в селі було збудовано нову школу, а в ній гарний та просторий спортивний зал, спортивні майданчики. З цього періоду спорт села тісно пов’язаний із школою. Це те чим відрізняється село від усіх навколишніх сіл. Учні школи – постійні призери районних спартакіад, учасники та переможці обласних змагань. Велика заслуга цих досягнень належить колишньому вчителю фізкультури Телешману Івану Григоровичу, який впродовж 27 років тренував спортсменів нашого села і школи. Його вихованці є переможцями районних та обласних змагань з волейболу, баскетболу, футболу , ручного м’яча, вільної боротьби. Він є основоположником  комарівської династії з волейболу. Саме завдяки його професіоналізму тренера досі говорять в районі та області, що Комарів – це волейбольне село.

Перше серйозне змагання з волейболу і перемога в районі та області збірної команди хлопців   в 1979 році. А далі: 1981-82  роки  – команда дівчат і хлопців – переможці

image001

 

1984-85 роки – команда дівчат і хлопців переможці районних та учасники обласних змагань з волейболу, футболу

image002

1987 рік став найрезультативнішим – команда хлопців нашої школи стала дворазовим чемпіоном області з волейболу, призером (ІІ місце)  в районних змаганнях з футболу, баскетболу та гандболу ( дівчата і хлопці).

 

image003

І так впродовж 27 років  своєї учительської роботи.

Перелік цих досягнень можна продовжувати, але варто сказати і про те, що багато вихованців Івана Григоровича стали майстрами спорту, були членами збірних команд області, училищ та технікумів, брали участь в республіканських змаганнях.  І вже працюючи сільським головою Телешман І.Г.  не залишався осторонь спортивного життя села, всіма силами підтримував розвиток спорту, адже це не дешева справа при постійній нестачі коштів

у сільській раді.

Наступником у продовженні  такого гарного і насиченого спортивного життя школи і села став  його вихованець Паладійчук С.І., який з 2002 року призначений на посаду вчителя фізичного виховання.  Паладійчук С.І продовжив традиції спортивних досягнень свого попередника і його вихованці стали також переможцями і призерами районних та обласних змагань з різних видів спорту, але саме основне традиція залишилася – волейбол і плюс футбол.

У  2005 році школа зайняла ІІІ місце в районній спартакіаді школярів.

Впродовж короткого часу на тренерській роботі вихованці Сергія Івановича Паладійчука ставали неодноразовими переможцями районних та обласних змагань з волейболу та футболу.

Збірна команда школи хлопців – постійний призер районних та обласних змагань з футболу та волейболу ( 1990-91 рр. народження)

image004

та (1995-96рр. народження)

image005

image006

Збірна команда дівчат переможці та учасники районних та обласних змагань з волейболу.

image007

Набув великої популярності турнір з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», де приймають участь команди з однаковим віковим складом. Команди нашої школи 1996 рік народження та !997 рік народження  неодноразові переможці та призери цього турніру.

image008image008

В 2012 році відбувся кубок України з футболу, Євро 2012 серед школярів  під напрямком «Творимо історію разом», присвячений  Євро 2012 (Україна-Польща). Команда наших школярів( тренер Паладійчук С.І.)  стала переможцем районного етапу та учасником обласного етапу.

image010

Вихованці Паладійчука С.І. є членами збірних району з ігрових видів спорту ( Паладійчук Олег, Сливка Вадим, Дирик Андрій, Ляшок Стасік), а Паладійчук Олег та Варварюк Василь – були членами збірної команди області  в республіканських змаганнях з волейболу та футболу.

« У нас усі з дитинства футболісти й волейболісти» – говорять місцеві жителі. І навіть коли виходять з школи вступають до вишів усе одно повертаються відстоювати честь села в таких змаганнях. Збірна команда нашого села  неодноразовий переможець районних змагань  з волейболу. На жаль, протягом останніх років обличчя комарівського футболу змінилося, команда не грала  на першість району  дуже давно при тому, що  команда неодноразово була переможцем з футболу (фото 11), є гарне велике футбольне поле , яке називають «Циганський ярок» і багато молодих перспективних юнаків. І лише завдяки великим ентузіастам, закоханим у спорт людей  справжній футбол повернувся. Так,  2012 року було створено  молоду команду села Комарів, яка  показує гарну і цікаву гру  в футбол.

( Наставник  Лучка В.М., сільський голова Варварюк Л.В. та меценати- земляки  Телешман В.Г., Костюк І.І.). Варто згадати також про те, що в селі і школі часто проводяться дружні зустрічі з футболу та волейболу, як між командами-ветеранів та командами школярів і юнаків, так і між сусідніми селами.

image011

Роблячи огляд розвитку спортивного життя нашого села, ми зупинилися тільки на волейболі та футболі, мабуть тому, що футбол і волейбол – це видовище найзахоплюючіше, радісне, приносить задоволення всім, через це найбільш популярне. І на кінець – побажання наступним поколінням: збережіть славу комарівського волейболу та футболу, пам’ятайте, що спорт – це здоров’я, це радість спілкування з людьми, радість перемог.