Home / Кельменецький район / Росошани / Духовність Росошани

Духовність Росошани

Архітектурною пам’яткою села є церква. Перша церква була побудована в селі на місці, що носить назву «Цвинтариско». Та в 1740 році під час пожежі

вона згоріла і причини пожару, нажаль не відомі. Зараз на тому місці стоїть невеличка капличка, нагадуючи про ті давні часи.

8

   Є відомості про церкву Святого Дмитрія Солунського. З округу Хотинського повіту від1900 року, іде мова про те, що нині існуюча церква побудована в 1885 році. І будувалася вона силами прихожан біля десяти років. Вона була дерев’яна на кам’яному фундаменті. Дах церкви і колоколння покриті залізною бляхою, всередині поштукатурена. Стіни оббиті дошками і були пофарбовані масляною фарбою. При церкві було 33 десятини землі, якою володіли прихожани. Була хата для священика , дяк жив у найманому будинку.  В церковній бібліотеці, затвердженої в 1901 р. було 25 назв книг для читання, яка одобрена цензурою в 59 томах.

Мінялися покоління, минали роки, час невблаганно спішив до нових змін. Йшов 1962 рік. Над нашою церквою зависли чорні хмари. В період пропаганди масового атеїзму церкву Дмитрія Солунського було закрито, на довгі часи. Мотивуючи неукомплектованістю двацятки. І почались незгоди і митарства .В 1987 році із Москви було пред’явлено документи на дозвіл відкриття церкви. 1 травня 1989 року було відкрито церкву, яку зареєстровано статутом від 20.11.1991року №206.