Home / Кельменецький район / Вартиківці / Культура Вартиківці

Культура Вартиківці

 Над розділом працювали:

учениці 6 класу Ганзюк Альвіна та Пержу Андрея-Ганна.

Керівник: Власова Тетяна Василівна – вчитель англійської мови.

vlasova 1024

 


 

По закінченню Великої Вітчизняної війни, коли село Вартиківці було звільнено від фашистів, молодь села об’єдналася у комсомольську організацію котру очолила Тимчук Марія , юнаки і дівчати насамперед опікувалися відродженням освіти та культури , за сприяння сільського голови вони переобладнали хату місцевого багатія у сільський клуб : вибили пере стінки і створили кінозал , та зал для виступів зі сценою ; далі добудували ще одну кімнату там була бібліотека .Першим завклубом став Чебан Симен Петрович на той  час він був зовсім молодим , але навчився сам грати на гармошці   тому користувався авторитетом серед молоді . Першим бібліотекаром у новоствореному клубі працювала Тимчук Зіна Василівна , яка була і першим бібліотекаром в кельменецькому районі . Працівники культури проводили вечори для молоді , організовували тематичні читання , втілювали в життя політику партії та уряду .1960 р у бібліотеку прийшла працювати з Хмельниччини Безверхня Марія Григорівна , яка віддала культурі села 40 з лишнім років . 1972 року  клуб очолила молода випускниця чернівецького культосвітнього училища Чебан Віра Олександрівна , саме тоді розпочалося в центрі села нового будинку культури , який було здано  в експлуатацію у 1973 році .Це була двоповерхова споруда з прекрасним глядацьким залом на 400 місць, з невеликим залом для урочистих подій , кімнатами для занять гуртків, чудовою бібліотекою, яка складалася з великого читального залу , трьох книжкових і архіву. В селі кипіло культурне життя: працював танцювальний гурток існував чудовий хор під керівництвом Володимера Крупка ( хор був неодноразовим переможцем районних та обласних конкурсів, учасником телепередачі «Сяйво»).

 

У1986 році будинок культури очолив Білик Генадій Васильович – музикант , молодий творчий організатор . 1991 році сільську бібліотеку очолила  Тимінська Ніні Іванівна  – спеціаліст з вищою освітою , обдарована і віддана своїй справі . Молодь села згуртувалася навколо них відвідувала літературні вечори , ставала учасниками театрального гуртка , цікавих свят і концертів

 

Зараз у сільському будинку культури працює Білик Генадій Васильович,  а в бібліотеку прийшла молода випускниця чернівецького культосвітнього коледжу Сайненко Леся Вікторівна . Завдяки сільському голові  Будинок культури отримав нове життя , а завдяки новим спеціалістам нове дихання. У відремонтованому залі жителі села мають змогу долучатися до витоків культури і мистецтва.