Home / Кельменецький район / Бернове / Видатні особистості Бернове

Видатні особистості Бернове

13

Мазур Олександр, Влошанюк Станіслав, Якубаш Василь, Швабський Василь, Шевчук Вадим, Новосільська Марія, Гайдейчук Валерія, Бабій Вадим, Сержант Ірина- учні 6 класу.

 

 

image001

Вакула  Віктор Миколайович народився 23 липня 1936 року в сім’ї селянина. Закінчив Кам’янець-Подільський педінститут , за професією педагог. У місцевій школі працював з 1959 по 1986 рік вчителем історії, а з 1976 року директором цієї школи. Зі шкільних років й донині перебуває в центрі громадського життя села , обирався сільським головою, депутатом районної ради.Нині –директор музею історії села Бернове, організовує ремонт церкви, написав книгу про історію села «Перлина над Дністром.»

 

52Матейцева Ніна Григорівна.

Матейцева Ніна Григорівна -відмінник народної освіти України , вчитель-методист української мови та літератури  , заслужений працівник культури України – народилась 14 травня 1941 року в місті Канів Черкаської обл. в сім’ї військовослужбовця. В 1943 році померла її мама , батько загинув на фронті.  Після закінчення Корсунь- Шевченківського педучилища  та КиївськогоДержавного педагогічного інституту працювала вчителем , заступником директора та директорм Коновської восьмирічної школи , вчителем Бернівської восьмирічки , начальником відділу культури  Кельменецької райдержадміністрації  , завідуючою кабінетами укр.мови та літератури Київського міського та  Центрального Інституту вдосконалення вчителів укр. мови та літ. при  Міністерстві освіти України.

Нагороджена  багатьма орденами та медалями , грамотами та дипломами Автор збірок поезій «Вірші з вирію»   та «Моя Небесна Матінко Маріє…»

В даний час на заслуженому відпочинку , бере активну участь у громадському житті села , району ,області та держави. Пишається донькою Лілією- співробітником Міністерства екології та природних ресурсів України , внуками Віталієм та Іваном – студентами Киіївського політехнічного інституту та ліцею.

Душа східнячки , щира і глибока , без жодної скалки

Застороги, що десь і колись її,

Може , не зрозуміють.

Вона водночас і педагог , і

Організатор , і громадський діяч,

І оратор , і лірик , і прадник дл всіх.

Віра Китайгородська.(Головний редактор Буковинського Віче)

 

 

image003

 Усатий Ігор Миколайович .

Усатий І.М. народився  21 лютого 1984 року в сім’ї педагогів. З 1990-2001 рік навчався у Бернівській ЗОШ  I-III ступенів. З 2001-2006 рік здобував освіту у ЧНУ ім. Ю.Федьковича на факультеті фізичної культури. З 2003-2004 рік  працював у школі I-III ступенів вчителем фізичної культури. З 2008- 2010 рік очолював Бернівську сільську громадську організацію «Промінь надії». У 2010 році обраний Бернівським сільським головою.

Усатий Микола Васильович народився 4 листопада 1949 року в сім’ї селянина. З 1957-1965 рік навчався в Бернівській середній школі. З 1965 -1969 навчався в Чернівецькому медичному училищі.  З 1969-1971 проходив службу  в Радянській Армії  (Німеччина).  З  1971-1981працював фельдшером  в Кельменецькій районній лікарні.  З  1981 -1985  навчання в Харківському  юридичному університеті ім.Ф.Е. Дзержинського.   В  1985-86 роках    стажування в Кельменецькому районному суді.

З 1986 по 1987рік  суддя Хотинського  районного суду. З 1987року   голова Кіцьманського   районного суду.  В  2000 році  призначений Верховною Радою України на посаду  судді « безстроково».  Наданий час перебуває  на посаді судді  Кіцьманського районного суду

Іжицька Марія Яківна – лікар-гінеколог.

Бешлей Василь Юхимович-завідувач неврологічним відділенням Кельменецької рай лікарні.

Ткач Володимир Федорович-доктор філософії в галузі міжнародних відносин.

Глібіщук Ярослав Миколайович- працівник Кабміну України по зв’зках з громадськістю.