Ленківці

3004

 

 

Ще стародавні мудреці навчали: хочеш знати майбутнє – вивчай минуле. Для цього є багато форм і засобів, та вони доступні неширокому загалу населення. І веб-проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» дає всім бажаючим широкий доступ до матеріалів минулих епох. Тут  кожен відвідувач уявно перегортає сторінки історії, переходячи від сторінки до сторінки , духовно збагачуючись побаченим і прочитаним. Завдяки  йому можна зрозуміти сутність звичаїв, традицій та обрядів рідного краю, пізнати менталітет українського народу.

Ленковецький сільський голова Присакар В.М.

3002

Історія світу , держави , завжди зв’язана з історією малої батьківщини. Саме цим і займається одна із найдавніших історичних галузей – краєзнавство. Історичне краєзнавство – це допоміжна історична дисципліна , яка вивчає , та досліджує історію рідного краю на основі джерелознавчих матеріалів. Основними напрямами краєзнавства є вивчення історії області , регіону , району , міста , села , школи , церкви , родоводу. Завдяки вивченні та дослідженні місцевого історичного матеріалу учні мають змогу вийти за межі підручника , відчути історичні події , доторкнутися до певних історичних епох. Велику роль в цьому відіграє веб-проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області». Кожен  з нас має вдихати свіжий струмінь  і свою наснагу  у високо благородну справу збереження і примноження матеріальної і духовної спадщини українського народу

Директор Ленковецького НВК Грицик А.В.

 

Ленківці-село, центр сільської ради. Розташоване за 7 км на північний захід від райцентру, з яким звязано шосейним шляхом. До залізничної станції Ленківці 3 км. Населення ( станом на 2011 рік) – 2071чол. Сільській раді підпорядковане село Макарівка. За географічним розташуванням село вивершувало подвійні дугоподібні вигини, які утворює в цьому районі Дністер. До цієї красивої річки можна мандрувати з Ленківців у напрямку Коновки або залізничної станції шосейною дорогою котра простяглася до села Вороновиця, де функціює паромна переправа. Але оскільки шосе пролягає берегом, то при бажання можна будь-де спуститися до річки. В обох напрямках відстань до Дністра 3-4 кілометри. В селі діє один із кращих в районі музеїв історії села, що зайняв у 2012 році перше місце в обласному конкурсі музеїв недержавної форми власності. Біля села знаходиться трипільське поселення в урочищі “Баба”. Ленківці батьківщина народного артиста України Павла Дворського. Село має багату та цікаву історію. Запрошуємо до заочної подорожі по селі Ленківці.

 

        Вчитель історії, вчитель – методист, відмінник освіти України Дєдов Ігор Никанорович

 

image0101

 

image0202

image0707

image0505

 

image0303

010101010101
0101010101010101010101010101