Home / Кельменецький район / Кельменці / Духовність Кельменці

Духовність Кельменці

Свято – Михайлівська церква смт. Кельменці.

Куполи Свято – Михайлівської кельменецької церкви видніються здалека. З відомостей про заснування зберігся єдиний запис: церква була заснована 1894 року і названа на честь Чуда Архистратига Михаїла. Із розповідей старожила Кельменців Мардаря Григорія Кириловича 1910 року народження та Миронюка Михайла Олексійовича ми дізналися, що спочатку в селищі спочатку була деревяна церква, а в 1894 році була споруджена камяна церква. На місці старої церкви збудували капличку.За церквою був цвинтар, маслозавод, побудували господарства Нікітюк Ф. та Молдован В.

В старій церкві правив службу батюшка Гербановський Сидір, а вновій вже його син Гербановський Сидір Сидорович. На теретирої церкви є могили де похована родина Гербановських.

Згодом до церкви направили служити румунського священника Олексія. З цього часу літургії правили два отці. Однієї неділі служба правилась румунською, другої – словянською.

Так тривало до 28 червня 1940 року, коли на територію нашого краю ввійшли радянські війська, а загарбники – румуни були вигнані.

6 липня 1941 року Кельменці були окуповані німецькими військами. Румунський священник повернувся.

28 червня 1944 року кельм енці були визволені від німецько – фашистських загарбників. Батюшка Олексій назавжди повернувся в Румунію.

У 1945 році в церкві служив батюшка П’янків Іван.

У 1946 році в церкву прийшов отець Корольчук Григорій Михайлович. Псаломщиком при церкві був Табан Семен, якого в 1953 році висвятили на священника.

З 1985 року по 2009 рік настоятелем церкви був благочинний Михайло Олексійович Миронюк.

З 2010 року настоятелем церкви Чуда Архистратига Михаїла в Кельменцях є Твердохліб Вячеслав.

Щороку 19 вересня кельменчани справляють храмове свято. А в 1994 році святкували сторіччя церкви, на яке з’їхались високі духовні особи області на чолі з владикою Онуфрієм, єпископом Буковинським (нижче на фото).

100 річчя