Home / Кельменецький район / Грушівці / Духовність Грушівці

Духовність Грушівці

Церковне життя краю в повоєнний час.

 

Першим питанням – була організація приміщення. Церква не мала своїх приміщень, складний був фінансовій стан, а рівень викладацьких кадрів – просто катастрофічний. Не вистачало навіть священників з початковою освітою.

 

Про  суб’єктивний бік розвитку духовної освіти свідчить спроба відкриття семінарії у Чернівцях.

 

Минуть роки і, можливо, хтось шукатиме виток дороги до храму у Грушівцях. А поки що споруджена церква, на всю округу виблискує банями, робить кроки в історію.

 

В селі жили пани Рогачі М.О. Сини його Гілевич Олександр та Станіслав. Церква тоді володіла 33 десятинами землі. Люди вирішили збудувати церкву, склалися грішми. Але їм ще не вистачало коштів на завершення храму Божого. І тоді вирішили звернутися по допомогу до панів. Рогачі їм не відмовили. І згодом було завершено будівництво храму в урочищі «Шипіток». Але під час літургії турки оточили церкву, і вирубали увесь народ. А церкву спалили. Зараз на тім місці стоїть дві величезні плити, на яких викарбовані великими цифрами дати народження і дати смерті панів. А в 1999 році жителями села була збудована рядом з цими плитами капличка, і осячена настоятелем церкви отцем Георгієм.

146

При царюванні Николая ІІ в 1890 році була збудована друга церква в урочищі «за яром». А місце під будівництво церкви подарила сімя Деревянських. На свято Миколая Чудотворця це місце було освячене. І тому церква називається Святомиколаївська. І тому храмове свято

у Грушівцях щорічно справляють на Свято Миколая Чудотворця – 22 травня.

 

Для такого великого села церква  була трохи за мала. І люди вирішили добудувати притвор.

Плачинта, Самборський – 1955 року; Барбаса Николай – 1973 року;Коштами допомогла їм заможна родина Басарабів. А згодом була подарована цим чоловіком і перша ікона в церкву. Вона і досі зберігається у Храмі Божім. Зафіксовано, що прихожан тоді було 664. Є і такі відомості,що у 1920 році священником у Грушівцях був Долінович Уліян.  Згодом батюшки мінялися і було їх у нашій церкві.

 

 

22.06.2012р. вiдбулося  освячення  каплички  iменi  Св.Пантелеймона  цiлителя. Освячення проводив мiсцевий священник отець Георгiй. Присутнiми були жителi сiл Грушiвцi та Нагоряни. Збудована капличка стала нетiльки духовним джерелом для православних, а й окрасою для села.
image001image001image001image001image001