Home / Кельменецький район / Грушівці / Культура Грушівці

Культура Грушівці

Історико – краєзнавчими стежками села.

Музей історії

Mузей працює за 2 відділам : історії та етнографії. В його експозиції налічується понад 100 документальних і речових експонатів, які розповідають про історичне минуле та багату етнографічну спадщину нашого краю.

В етнографічному відділі зібрані матеріали, які привертають увагу відвідувачів:

– набір знарядь праці для виготовлення килимів

175

 

колекція народного одягу кін. ХІХ – 1 пол. ХХ ст..

176

– колекція церковних книг та ікон

177

– стенди « розвиток освіти на селі», «Історія села», та інші стенди, які несуть історичну хронологію про наш край

178

 

 набір знарядь праці кін.ХІХ – поч.ХХст..

179

 

Музей постійно відвідують учні, вчителі, жителі та гості с.Грушівці. Всі присутні залишають записи в книзі відгуків.

 

Пошукову роботу продовжує  краєзнавчий гурток «Пошук» та всі учні і вчителі школи.

 

Грушівці – це ще й рай для археолога. На території району знаходиться 3 пам’ятки археології, серед яких ранньослов’янські земляні укріплення уздовж берега Дністра між селами Вороновиця і Грушівці, давньоруські городища поблизу сіл Ленківці, Нагоряни, поселення трипільської культури та групи курганів різних часів.

 

Але справжньою окрасою села є паркова зона з  затишними пішохідними алейками та дитячим майданчиком.(додаток ) Мальовничий парк – місцева пам’ятка садово-паркового мистецтва. Парк, що має назву «Панський сад» заклав у позаминулому столітті пан Чорний. Тут ще можна зустріти рідкісні дерева, зокрема лже-апельсин та явір український, а також залишки паркової архітектури.

 

Грушівці закінчуються, і ґрунтова дорога веде уздовж дністровської луки до хутору Мар’янівка. На півдороги до Мар’янівки в найвужчому місці луки в урочищі Вал збереглися залишки валу, який в народі називають Траяновим, або Турецьким. Вал має довжину понад 600 метрів, висоту – до півтора метри і ширину – до 10 метрів. Поруч – залишки рову до 1 метри завглибшки та 10 метрів завширшки. До дністровських берегів вал не доходить, впираючись у природні перешкоди: з одного боку – у болото а кам’яні брили, з іншого – у глибокий яр

 

Історична пам’ятка про Троянів вал

 

Село Грушівці має історичні пам’ятки: наприклад одна з них це Траянів вал,який має цікаве історичне минуле. Високий вал тягнеться від села аж до річки Дністра.

172