Home / Кельменецький район / Росошани / Освіта Росошани

Освіта Росошани

Прикрасою нашого села є школа, яка перша з адміністративних будинків вітає вас при в’їзді.

7

 

Вітрами несений крізь бурі й перешкоди

По морі знань, цікавості й ідей

Під парусами мрій, надій, любові

Пливе шкільний наш корабель.

О школо, свята Альма-матер,

Тобі наша честь і хвала!

Хай славить під небом блакитним

Тебе гомінка дітвора!

 

 

 

Чи завжди в селі була школа?

     В 1895 році почалося будівництво першої школи з розрахунку на 4 класи. Два класи навчалися до обіду і 2 класи після обіду. В приміщенні було 4 кімнати під навчання надавалися дві, а дві кімнати для проживання директора школи.

Перший набір до 1 класу відбулося 1906 р. Першим директором школи був Ткачук Олександр Іванович. В кожному класі раз на тиждень, під керівництвом батюшки, вивчався божий закон. В школі був ще один вчитель Вакарчук (нажаль ім’я і по батькові не відомі) , після нього вчителював Каменський Дмитро Андрійович – рідний дядько вчительки Мітітюк – Каменської Людмили Сергіївни.

Школа була з 4 річним навчанням, до інших класів діти ходили  в сусіднє село Новоселицю.Дітей по класах було дуже мало бо навчання було платним.

До 1940 року Росошани входили до складу Румунії. Початкова освіта тривала 4 роки. Всі предмети читалися на румунській мові. Учнів, які намагалися розмовляти українською мовою, карали фізично.

У 1940 році відкрили в селі 4 річну початкову школу, навчання велося українською мовою. Вчителі навчали не тільки учнів, а й неписьменних жителів села. Не вистачало зошитів, підручників, крейди. Писали на спеціальних дощечках грифелем. Школа працювала в три зміни.

З 1948 по 1960 рік школа була семирічною. В цей період її очолювали Камінський Дмитро Андрійович, Колосок Дмитро Кіндратович, Завалецький Анатолій Дементійович.

 

 

При школі була обладнана теплиця, в якій круглорічно вирощували овочі, цвіли квіти.

В 1960 році школа стала восьмирічною. Директор школи Домбік Станіслав Леонтійович купив для учнів перший в селі телевізор за кошти, зароблені учнями в колгоспі.

Найзнаменитішою датою в історії школи став 1971 рік, коли школа стала середньою. Вчителі та учні під керівництвом директора школи Якубаша Василя Кириловича оформили кабінети, заклали біля школи парк, вздовж шкільного подвір’я висадили тополі, які і сьогодні радують зір.

З 1977 по 2003 рік школу очолювали Ніколаєнко Василь Миколайович, Дануца В’ячеслав Трифонович, Руснак Віктор Васильович.

З 2003 року школу очолює Чура Ярослав Тадейович. На даний час в школі навчається 189 учнів. Міцні і глибокі знання учням дають 21 педагог.

7