Home / Кельменецький район / Вороновиця / Культура Вороновиця

Культура Вороновиця

image004

Сторінку підготували: вчитель Корчинська Л.В., учні Рибак Н., Тимчук Д., літав щук В., Хапатівська І., Китайгородська Є. 

Вирішення екологічних проблем на селі

 

Географічне розташування с.Вороновиця та прилеглих до нього земель таке, що омивається з трьох боків водами річки Дністер. Надзвичайно мальовничі береги, чисте повітря та пологий берег завжди приваблювали сюди на відпочинок людей. Але екологічна криза, що виникла через наплив туристів, відпочиваючих, непродумане господарювання людини, змусила нас глибоко задуматись над цим питанням. Можна впевнено стверджувати, що недостатньо ефективна система екологічного виховання підростаючого покоління та і вцілому населення – одна з основних причин незрілості екологічної свідомості людей. Далеко не кожна людина має нагоду залучитися до розуміння екологічних проблем та все ж є об’єкти , які мають і повинні  впливати  на людину .

Саме тому, до речі першими в районі, ініціативна група під мудрим керівництвом сільського голови Дєдова А.П. розробили інвестиційний проект  на тему «Розвиток та зміцнення можливостей територіальної громади села Вороновиця для реалізації потенціалу розвитку туризму шляхом зміцнення інфраструктури та забезпеченням належного санітарно-епідеміологічного та екологічного стану території».

109

 

Ключовою метою цього проекту, як ми і передбачали, було впровадження ряду заходів для забезпечення належного санітарно-епідеміологічного та екологічного стану території. Це:

 

  • проведення екологічної акції «Чисті пляжі»з метою прибирання найбільш засмічених реакраційних територій;
  • постійне проведення та інформаційне супроводження акції «Забери своє сміття з собою», що покликана привернути увагу громадськості та проблеми крайньої засміченості популярних відпочинкових територій, стимулювання до повернення сміттяз походів для подальшої утилізації
  • облаштування майданчиків та встановлення контейнерів-сміттєзбірників у найбільш відвідуваних місцяхз;
  • систематичний вивіз сміття з місць масового відпочинку.

 

Для здійснення мети проекту був задіяний і наш навчальний заклад. Основна роль  – просвітницька.  Ми розуміємо, що спочатку потрібно поглиблено проводити навчальну роботу серед дітей. Теоретична та практична реалізація завдань і мети екологічної освіти,  в нашому навчально-виховному закладі будується на засадах, які щоденно розкриваються в процесі навчальних занять, де комплексно розкриваються проблеми охорони природи;  теоретичні знання пов язуються  з практичною діяльністю учнів, здійснюється поєднання класних занять з безпосереднім спілкуванням з природою (екскурсії, екологічні практикуми, тощо);

110

 

використовуються проблемні методи навчання (рольові ігри, різні дослідження і т. ін..)

111

112

 

Методи гри , використовуюь в роботі з  дітьми як дошкільного, так і молодшого шкільного віку, в процесі якого,

113

діти розвивають свій кругозір вчаться поводити себе, розви-ваються  навички спілкування із природою, співжиття  із навколишнім світом.

 

114

Тільки в такому комплексі дитина може отримати глибокі знання, бо як стверджує мудрець: «В навчанні не можна зупинятись.»

Важливим є поєднання класної і позакласної природоохоронної  роботи. Адже основи, закладені в дитинстві людини, схожі на вирізані на корі молодого дерева букви, що ростуть разом із ним, складають невід ємну частину його. Тому в закладі ми проводимо різноманітні виховні заходи, такі як : п’ятихвилинки, класні години спілкування, виступи агітбригади, екозагонів,озеленення навчальних кабінетів, пришкільної території, вікторини, конкурси, конкурси малюнків, аплікацій, виставки книг, та ін..

 115

Велику роль відіграє дитяче самоврядування, яке працює за такими  основними напрямами

практична природоохоронна робота, трудові десанти, організація та проведення природоохоронних акцій:

116116

 

«Село без сміття»,

118

вивчення природи рідного краю  – це походи, екскурсії,подорожі, робота пришкільного табору; Естетична краса природи сприяє формуванню почуттів обов’язку і відповідальності за збереження, спонукає до природоохоронної діяльності, запобігання нанесенню збитків природі. Саме тому є важливим проведення екскурсій та подорожей. Бо«Роки дитинства – це передусім виховання серця.» В.Сухомлинський.Екологічна освіта є одним із важливих засобів захисту природи, бережливого і раціонального ставлення до її ресурсів. Тому у цьому плані набувають дуже важливого значення розробка та прокладення екологічних стежок.

119

  • Екозагони нашої школи розробляють свої екологічні стежки.В процесі походу екологічною стежкою діти знайомляться
  • з місцевістю, з рослинним та тваринним світом,  вивчають найбільш типові екологічні об’єкти,

 120120

 стан довкілля, що стимулює до активного використання набутих знань в різних областях діяльності. Організація екологічної стежки , її утримання в належному стані та доцільному використанні   потребують зусиль кожної дитини, кожного учасника, що забезпечує передумови

122

 

до участі в природоохоронній роботі.

 

Адже природа  так  про  все  потурбувалась,  що всюди  є  те, чому можна повчитися.

 

  • організація та проведення виставок екологічного спрямування. З метою пропаганди здорового довкілля діти організовують персональні фотовиставки, з якими мають змогу ознайомлюватися не лише діти, а й  батьки, інші жителі села.

 

В цьому плані неабияку роль відіграють у

123

 

навчальному закладі заняття гуртків:

 

  • гурток«Умілі ручки», гурток бісероплетіння,

125125

 

  • де діти або працюють з природнім матеріалом, або його відтворюють. Бо саме «діяльність – єдиний шлях до знань.» їхні вироби завжди милують жителів села.
  • 126
  • пропаганда екологічних знань – це виступи агітбригади «Первоцвіт»,
    • які, до речі, займають щороку призові місця на районному конкурсі волонтерських загонів, як у навчально-виховному закладі, так перед жителями села жителями села. Бо людина  стає  людиною  тільки  серед  людей.

    Індивідуальна робота із здібними та обдарованими учнями приносить свої результати. Щороку діти закладу приймають участь у конкурсах наукових робіт (Н-д: «Лікрські рослини- наші рятівники», «Рослини проти радіації»).

    Та на цьому наша робота не завершується. Проблема , із розвитком науково-технічного прогресу, стає дедалі гострішою. В наших планах  – і надалі активно працювати у даному напрямку

    Ось деякі екопункти нашої місцевості: це рідкісні гніздилища сірих лелек та поряд зі школою, поселення білих лелек.

  • 127127

В наших планах – навести тісні зв’язки із науковцями та екологами по вивченні та охороні цих птахів.

129