Історія Дмитріївської церкви
Серед всіх визначних архітектурних пам’яток головне місце посідає церква, яка знаходиться на північній околиці села Козиряни. Будівництво церкви розпочалося в 1901 році з благословення Митрополита Санкт-Петербургського Антонія на пожертвування селянина Михайла Андрущака. 8 листопада, на Дмитра, церкву було освячено, тому вона і отримала назву Свято-Дмитріївська.
У церкві збереглася частина документів, всі записи на слов’янській та румунській мовах.. Документи зберігаються в церві, але більша частина знаходиться в Кишиневі, в архіві.
Роки радянської влади церква пережила добре, тобто без руйнацій. Вона працювала постійно і у воєнні роки, і в післявоєнний період. Але в цей час в церкві фактично не велося ніякої документації.
Часта зміна немісцевих священиків не вплинула на духовність козирянських людей. З 2002 року священиком нашої церкви є Протоієрей Димитрій для якого село стало рідним. Тут в нього народилося 2 доньки і 3 сина (всього 9 дітей).
Біля церкви ніхто не похований. Навколо церкви гарний сад горіхів. Зусиллями односельців упорядковано та осучаснено територію навколо церкви, закладено молодий яблуневий сад.
04 листопада 2010 році церкву було освячено вдруге та встановлено і освячено капличку біля сільського фапу. Для посвячення приїздив Хотинський Владика Мелентій . Цього ж року церкву газифіковано.
На території церкви добудовано сторожку. Церкву утримують у гарному стані. Ремонт в ній проводиться кожних 5–10 років, за кошти прихожан. Останній ремонт проводився у 2006 році.
До церкви зараз ходять майже всі жителі села.
Пошукова робота по історії Дмитріївської церкви села Козиряни триває.