Матеріал зібрали та узагальнили
Каленчук Валерій та Ротар Ірина
під керівництвом вчителя історії
Зензюк І.М.
Релігійні громади села Бурдюг
Релігійна організація Свідків Єгови на Україні. Входить в цю релігійну організацію близько 12 чол. З початком 90-х р. збираються регулярно в нашому селі по понеділках і п’ятницях, в одного з людей на хаті. До 90-х р. збирались рідко. Є людина, яка відповідає за зібрання. У своїх проповідях користуються українською і російською літературою, яку отримують з Німеччини.
Євангельські християни – баптисти . Відкрили Дім Молитви в 1992 р. у приміщенні старого дитячого садку . До цього часу збирались по хатах в Караван Дукії, Стратійчук Віри. Започаткувались приблизно в 70-х р. Ходять до цієї віри 30 чол. Збираються вони в четвер, суботу і неділю.
З 1998р. при євангельських християнах баптистів почала діяти дитячо-спортивно-християнський клуб ,, Аванна’’. Збираються вони в неділю, налічується близько 15 чол.
СВЯТО – ДМИТРІВСЬКА ЦЕРКВА
Сучасна споруда церкви датується 1905 роком. Будівля зроблена із дерева.
Історія її будівництва пов’язана з ім’ям колишнього сільського пана Миколи Коленка і його матері Наталії.
Старі люди переказують, що в той час декілька жителів села Бурдюг, в тому числі Андрущак Василь Миколайович (рік народження невідомий), побували в Єрусалимі, зустрічалися з верховним єпископом, який в розмові з ними довідався, що в селі треба побудувати нову церкву. За їхніми переказами, єпископ пише листа пану Коленку, щоб той продав 180 десятин землі, і на ці кошти спорудив церкву. Так це було, чи ні, але нам достовірно відомо,що церква була споруджена на кошти колишнього пана.
В тодішньому селі налічувалося 397 українців. Для священика була побудована хата. Священиком на той час був Анатолій Лянка (1910 року народження). Він закінчив духовну семінарію. Почав працювати з 1930 року. Дяк – Микола Левицький (1900 року народження) Закінчив духовну семінарію, працював з1924 року,а в Бурдюзі – з 1929 року.
Розміри сучасної церковної споруди: довжина – 27 метрів, ширина – 10 метрів, висота – 15 метрів. Церква побудована у вигляді хреста. Крім основного залу, в приміщенні церкви є кладова. Зайшовши з входу, зліва є вихід на дзіницю.
В церковному залі є місце, відведене для співу, оздоблене малюнками. На стінах і стелі церкви зображено лики святих великомучеників, сцени із їхнього життя . В церкві зберігається велика ікона «Воскресеніє» , датована 1851р.
Із церковного майна тут налічується плащівниця, 8 корогов з зображенням святих, із них дві мідні, іконостас, три хрести для ведення богослужіння і церковних обрядів, з них один срібний і два бронзових , один дзвін, чотири великих бронзових підсвічники, велика бронзова люстра, привезена з Чернівців. Для богослужіння використовується срібне блюдце (1884р.) і срібна чаша (1878 р. ). Із найдавніших стародруків є Біблія, датована 1827 роком. Ще одна Біблія, датована 1786 роком є на руках у селі. Крім них в храмі є книги Мінеї , які датуються 1822 по 1893 рр.. З 1988 при храмі ведуться облікові книги про народжуваність жителів села.