Home / Кельменецький район / Новоселиця / Культура Новоселиця к

Культура Новоселиця к

   Багато років культурою села Новоселиця піклується директор будинку культури P1000927Ворожбит Г.М. Її зусиллями та  при активній участі жителів села створено історико-етнографічний музей, було організовано та проведено виступи колективів народної творчості. В будинку культури ставилися сценки  відомих творів І. Котляревського “Наталка Полтавка”, І. С. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» “,  Г. Квітка-Основ’яненко   “Сватання на Гончарівці”, І.Франка “Украдене щастя”. Також цікавими були щомісячні вечорниці, які супроводжувалися гарно накритими столами, піснями і танцями.

Село Новоселиця здавна славилося музикантами духової музики. На сьогоднішній день   веселить односельчан духовий оркестр під керівництвом Михайла Олійника, який IMG 0005неодноразово приймав участь в районних та обласних конкурсах.

З сивої давнини, покоління за поколінням щедро народжують від рідної землі, сонця, неба, води, вітру дивні звуки мелодій, неповторну магію слова, що ведуть нас по стежках рідного краю. Ті стежинки переплітаються, біжать і виходять на широкий шлях високого творчого генію народу. І якщо цей геній живе й сьогодні, не погас, то тільки тому, що живе пісня. Вона – в образах калини, сонця, житечка й пшениці, дивних птахів. «Пожену я сірі гуси від броду до броду, ой летіте, сірі гуси, до IMG 0004мойого роду… » Творить і береже ці дорогоцінні перлини наш народ. Він співає в радості й зажурі. Пісня — його величний храм любові до людини, до рідної землі, до батька й матері.

 

 

 

Історико-етнографічний музей

      Музей села Новоселиця –  це справжній скарб в селі. Розміщений в сільському будинку культури на площі більше 140м.кв.. Експозиція музею налічує 12 стендів, а саме: «Джерела свідчать», «Пам’ять житиме вічно», «Афганістан», «Перші листівки»,»Н наша гордість», «Наша рада», «Школа», «Дитячий садок», «Живі свідки історії», «Чорнобиль» та ін., а також археологічна вітрина. В музеї знаходяться вишивки, ткацькі та гончарні вироби, речі домашнього вжитку, одежа та взуття минулих років створені місцевими жителями.

 Експонати сільського   історико-етнографічного музею

010101010101