МОЯ РІДНА ШКОЛА – СВЯТИНЯ МОЯ
З кожним днем, з кожним роком зростали трудові здобутки селян. Разом з тим в кожну оселю прийшов добробут. Яскравим прикладом зростання матеріального добробуту трудящих є швидке будівництво житлових та господарських приміщень. Зникали хати з солом’яною покрівлею. На звивистому березі Дністра виростало справжнє українське село. Не міг бригадир колгоспної бригади Попович Василь Іванович, батько п’яти дітей, змиритися з тим, що в селі немає приміщення школи, а знаходиться школа в кількох пристосованих будиночках. Будувала бригада тваринницькі ферми, жилі будинки. А на початку 60-их років їм доручили будувати лікарню в с.Ленківці. За проектом це повинна бути двоповерхова споруда, але Василь Іванович вирішив другий поверх лікарні перенести в Коновку і збудувати там школу. Робота велася швидко.
І ось веселе першовересня 1964 року. Подвір’я школи залите дитячими голосами, море квітів, привітань. Голос директора школи Ботушанського В.М. сповіщає про відкриття школи.
З того далекого 1964 року директори мінялися один за одним. Хороший старт дав Василь Мефодійович Ботушанський.
Дорога Василя Мефодійовича пролягла в Чернівецький університет, де працює і зараз завідуючим кафедрою історії України – нині доктор історичних наук.
Потім школу очолила молода, енергійна, завзята жінка Ніні Григорівна Матейцева. Вся її робота – творчий злет школи. Сама горіла і запалювала інших до роботи. Вона кувала молоді кадри вчителів, вчила і виховувала молоде покоління держави. ЇЇ знання і вміння передавалися молодим. І дуже скоро дорога Ніни Григорівни пролягла в столицю. Вона науковий співробітник Міністерства освіти України.
Хоч і недовго працював директором школи Чапля І.І, але пам’ятають його, як вмілого керівника, хорошого вчителя, наставника, людину високого інтелекту. Завжди спокійний, урівноважений умів згуртувати колектив учнів та вчителів.
А як змінилося обличчя школи, коли її директором був молодий спеціаліст, фізик за покликанням Рудь Володимир Ілліч. В ті далекі 70-ті роки він здійснив справжню технічну революцію у школі. Школа почула директора по радіоточці, яку він вмонтував у кожному класі. Володимир Ілліч зумів обладнати кабінет фізики на такому рівні не було йому рівних у районі. І Коновська школа дала старт Володимиру Іллічу на керівні посади. Довгий час працював інструктором Райкому партії, заступником начальника відділу освіти Кельменецької райдержадміністрації.
Також ми пишаємось тим, що хороший слід залишив Пислар Анатолій Андрійович. Його організаторські здібності вміння керівника, батьківська чуйність, доброта, працелюбство, проявлялися на кожному поступі. Зумів він згуртувати педагогічний колектив, посіяти зерна доброти, людяності серед учнів та педагогів. Завдяки йому в школі водяне опалення. А коли в Коновці було відновлено сільську раду, його обрано сільським головою.
Перейняв естафету Кушнір Юрій Миколайович, а згодом Лариса Миколаївна Буга.
На даний час директором навчально-виховного комплексу працює молода, красива, енергійна жінка Поп’юк Лілія Ананіївна з великими планами на майбутнє.
Ми сьогодні пишаємось, що наша школа дала хорошу стежку багатьом людям:
Присакар Віталій Борисович – викладач ЧНУ, кандидат географічних наук, заступник декана географічного факультету.
Кузьменко Світлана Василівна – головний спеціаліст відділу освіти Кельменецької райдержадміністрації.
Попович Анатолій Васильович. – викладач кафедри музично – педагогічного факультету Кам’янець–подільського державного університету.
Лукіянік Віктор Борисович – начальник департаменту ветеринарної поліції м. Київ.
Лукіянік Валентин Борисович – лікар –кардіолог «Феофанії» м. Києва і голова українського союзу православних церков.
Школа сьогодні – джерело світла, розуму, знань на селі. Завжди гамірно на шкільному подвір’ї і в шкільних класах.
Одразу ж при в’їзді в село красується будівля школи – колиска освіти та культури. З 1 листопада 2011 року утворився Коновський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад». Під одним дахом об’єдналися школа і дошкільний заклад, що дало можливість якісно підвищити навчально-виховний процес. В НВК працюють 9 вчителів і всі мають вищу освіту. Троє з них з вищою категорією, трьом педагогам присвоєно звання «Старший вчитель», вихователь дошкільного підрозділу Нікітюк Раїса Анатоліївна – Відмінник освіти України.
Наші учні беруть участь в різних конкурсах, олімпіадах, захисті науково-дослідницьких робіт.