Матеріал зібрали і узагальнили Шурхай Анастасія, Чорна Ангастасія та Гречанюк Оксана під керівництвом заступника директора з виховної роботи Чоботар О. О.
Протягом тисячоліть в українців Буковини формувалась багатогранна духовна культура. Зберігаючи свої характерні риси, свою традиційність, духовна культура як продукт певних соціально-економічних умов тісно пов’язана з ними і під їх впливом, разом з іншими факторами, в ході історичного процесу постійно видозмінювалась. Але, на відміну від змін соціально-економічного характеру, процеси в духовній культурі проходять дещо повільніше. Тому, як правило, традиційні форми та явища культури мають більшу стійкість і в часі переживають соціально-економічні умови, що їх покликали до життя.
Сучасна культура має багато рис традиційного і нового, використання традиційного в новому, існування змішаних форм.
На Андріївських вечорницях
Обряд сватання
Однак, крім традиційних свят і обрядів, у Нелипівцях проводяться й різні інші нові заходи. Нещодавно відбулося свято пошанування нашої традиційної страви, без якої не обходиться жодна українська сім’я, «Варись, варись, борщику!».
Свято вшанування борщу
Хочеться відмітити, що активними учасниками усіх масових заходів, які проводяться в селі Нелипівці та в районному центрі є самодіяльний ансамбль «Марічка». До речі, у ньому всіх співачок звуть Марічками.
Школа-музей.
Рішенням Нелиповецької сільської Ради в 1991році було розпочато роботу по створенню музею села. В 2000р. зібрані експонати перенесено в приміщення школи і керівником призначено Требик А.І. Наказом по школі від 08.02.2010 №21 об’єднуються музей села та бойової слави, що знаходився в школі. В даний час експозиції музею розміщуються у двох кімнатах, проводиться ере інвентаризація фонду та оновлення експозиційного матеріалу. Роботою керує Рада музею та створено музейний актив з числа учнів. При музеї діє гурток „Краєзнавець”. Головною метою є: збір матеріалів про історію села, історичних особливостей його розвитку, запис спогадів старожилів, легенд та переказів. Пошукова робота здійснюється в два етапи: збір інформації та робота з науковою літературою, першоджерелами. Створено краєзнавчу картотеку газетно – журнальних статей про село. Форми роботи з вивчення історії села постійно урізноманітнюються та найважливішими залишаються:
– використання краєзнавчого матеріалу на уроках та позакласній роботі;
– проведення зустрічей з старожилами, вчителями педагогічної праці, випускниками школи;
– участь в експедиціях „До оберегів відродження”, „Краса та біль України”, „Історія міст та сіл”.
Краєзнавцями щорічно представляються звіти – наукові роботи про проведену роботу, посідають призові місця на районному та обласному рівнях, адже музей щорічно поповнюється новими експонатами. Ось кількісні показники освітньо-масової роботи за 2009 рік:
их бабусь. Найпоширенішими у селі є рецепти медівників (медових пряників),які роблять у формі тваринок: коників, зайців, бичків, півників; людей. Ними обдаровують дітей
– посівальників на Новий рік, дають колядникам.
Продукти бджільництва широко використовуються в народній медицині. Все, що дають бджоли (мед, прополіс, маточкове молоко, віск, пилок) корисно допомагає поновлювати сили, зміцнювати здоров’я.
Ще в давнину люди помітили, що пасічники не страждають ревматизмом і мають міцне здоров’я. І це тому, що їх часто жалять бджоли. Бджолина отрута виявляється лікувальною.
Однією із найболючіших проблем розвитку бджільництва є екологічний стан території. Часто пасічники скаржаться, що бджоли гинуть після оброблення полів різними хімікатами.
В селі говорять, що бджоли ведуться тільки у добрих серцем і чесних людей. Тому всі пасічники села-це шановані люди.
цювала недовго, тому що вийшла заміж за механіка АТК і через рік пішла у декретну відпустку.
– зібрано оригінальних експонатів – 11;
– організовано екскурсій – 60;
– прочитано лекцій – 8;
– проведено уроків – 23;
– кількість відвідувачів – 765.
Зібрані матеріали змушують постійно оновлювати музейні експозиції, адже наявні матеріали використовуються в навчально – виховному процесі, що допомагають у вивчені історії та літератури рідного краю, географії, українознавства, а позакласні заходи, зустрічі, дослідження виховують в учнів риси патріотизму, гордість за своїх батьків, земляків, примушують зберігати та примножувати традиції предків. В 2010 році музей був нагороджений грамотою відділу освіти за проведену пошукову роботу з нагоди відзначення 65 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війни.