Home / Кельменецький район / Оселівка / Традиції Оселівка

Традиції Оселівка

Загальна чисельність населення на 2011 рік  -902 чол.

Кількість дворів станом на 2011 рік -450 .

Нестачі в робочій силі немає,

Населення працює в різних сфера.

За національним складом в селі проживає 99% українців, решта громадяни кількох етнічних меншин.

До 1941 року в селі проживало 5 сімей євреїв, з приходом німеціко-румунських загарбників ці сім’ї були вислані і назад не поверталися.

Чоловіки носили молдавські головні убори, жінки і дівчата у свято одягали великі квітчасті хустки (шалі); старі люди ходили в овечих кожухах без коміра.

Будинки будували з двох половин – одна зимова, а друга – літня; на весіллях , масових гуляннях та вечірках танцюють за столом;

На 1940 рік соціальний склад населення був таким; 10 куркулів, 72 середняки, решта – бідняки (точних даних про кількість бідняків немає). Сім’ї євреїв займалися торгівлею, ремісництвом, робітників і службовців із місцевого населення не було.

З боку активу села (школи, товариства, та виконкому сільської ради) приймаються всі заходи для охорони природи (боротьба із знищенням зелених насаджень, полювання та рибацтво в заборонений час).

Село Оселівка розташоване на вигідних шляхах сполучення. Біля села проходить траса республіканського значення (Київ-Чернівці через Могилів-Подільський та Новодністровськ; до шосе від села 1-3 км.)

Віддаль до залізничної станції Ларга – 24 км. до автобусної станції м. Хотин – 19 км., до найближчого ринку с. Лівинці – 3 км.

З селом Оселівка межують такі населені пункти : з південного сходу – с. Лівинці, з сходу – с.Перківці, з заходу – с.Анадоли,(Дарабани) Хотинського району; північна межа проходить порічці Дністер, на лівому березі якого розташоване село Грінчук Кам’янець-подільського району Хмельницької області.

Село Оселівка до 1967 року входило до складу колгоспу “Україна”.

З 1967 р. по 2007 р.- до складу ТзОВ ім. ТГ Шевченко.

З 2007 р. – до складу ФГ Еліта (директор Гонтюк Петро Васильович)

Примітка  :  все вищезгадане і наступне повністю відноситься до хутора Кроква, який є невідємною складовою частиною села Оселівка.  (розташований хутір на південний схід від села Оселівка в 100 м.)

 

 

Топографічні, географічні дані про тваринний і рослинний світ та природні багатства.

Оселівка, Оселівки, Оселівський; потім за місцевою назвою – Восилівка, Восилівки, Восилівський.

Кишло Неджимово (Котул Ніструлуй – румунська, що означає лікоть (поворот ) Дністра);

Населений пункт неофіційної назви немає;

Існує легенда, ніби – то у поміщика було три сини Неджим, Замжів, Семев; одному з  синів, а саме Неджиму, батько віддав дане поселення, яке й було назване ім’ям цього сина.

З 1947 року по 1967 рік село – відносилося до Лівинецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області.

З 1967 року по 2007 рік – відноситься до Оселівської сільської ради.

Село Оселівка знаходиться в північно-західній частині Кельменецького району Чернівецької області на стрімкому схилі р. Дністер на відстані 800метрів від урізу річки;

Річка Дністер протікає в межах села з заходу на схід. Правий берег стрімкий. Над урізом на правому березі на висоті 2-х метрів до 1985 року знаходилася заплава. Ширина якої в окремих місцях досягала до 180-200 метрів заплава була вкрита супіщаними дирковими грунтами, на яких колгосп висівав багаторічні травита садив бахчеві культури.

Річка Дністер до 1985 року в даній місцевості була не судноплавна, весною бували повені.

Значна повінь спостерігалась в 1940 році та у 1983 році яка залила повністю заплаву і русло річки підійшло досхилу корінного берега. Вода у річці прозора, має прісний смак, без відповідного запаху. Русло річки піщанно-мулисте  в окремих місцях з галькою. Ширина русла 300-400 метрів, глибина річки 8-10 метрів.

В ХХ ст на річці Дністер в межах села знаходились млини. Через село протікає струмок, який утворює глибокий яр (кирнички), і впадає в Дністер на північно-західній околиці села;

Село знаходиться на міжярковому платоні;

На території села поширені сірі опідзолені середньосуглинкові оглеєні окультурені грунти, чорноземи опідзолені середньосуглинкові та їх оглеєні і різного ступення змиті різновиди.

Село Оселівка розташоване в лісостеповій зоні.

Тваринний світ представлений савцями та птахами, які проживають в лісо-степовій зоні, а саме: зайці, лисиці, суслики, та інші;

з птахів водяться горобці, синиці, перепилиці, дятли, сороки, ворони, дикі качки, та інші;.

В лісах проростають : дуб, граб, береза, акація, осика, клен, в’яз, ясен та інші.

З чагарників поширена – ліщина, шипшина, терен.

На лугах проростають злакові та бобові трави, (вівсянниця, вівсюг, лучна тимофіївка, та інші).

Найбільше розповсюджені із сорників – осет, свіріпа, грицики, перекотиполе.

В лісах зустрічаються шапкові гриби, лісові суниці, шипшина.

Знищення лисиць з цінним хутром, полювання на зайця з якого використовуються м’ясо і хутра, виловлювання риби в р. Дністер (лящ, сом, окунь, карась, щука, бички, в’юн) – таке використання тваринного світу.

З рослин використовуються лікарські рослини : ліс використовується як будівельний матеріал та дрова.

З корисних копалень є будівельний камінь, вапняк, пісковик, глина, пісок, гравій.

Всі вищезазначені природні ресурси використовуються.

Клімат на території села помірно-континентальний.

За даними метеостанції середня річна температура становить – 9 градусів цельсія, та кількість опадів у міліметрах – 560 за останні 50 років.

Середня висота покриву за зиму дорівнює 10-14 см. Число днів із стійким сніговим покривом становить в рік 70-90 днів.

На території села бувають дощі зливного характеру, часом супроводжуються градом.

Переважають  північно-західні та західні вітри.

На території села ніяких заповідників немає.