Спорт Баламутівка

3. Спорт
Спортивне життя в селі стало помітним в радянську добу десь починаючи з 50-х років XX століття. Серед всіх видів спорту наймасовішим став футбол. Спочатку діти і молодь ганяли м′яча на толоках у вирівняних місцях ярів, балок, на спортивному майданчику біля місцевої школи, трохи пізніше на стадіоні. Спочатку в селі на колишньому верхньому парниковому господарстві, а з 1968 року на стадіоні, який був відкритий за тваринницькими стайнями на сучасному місці. Трохи згодом у 1982 році з′явився ще один спортивний майданчик біля сучасної школи.
Найбільш активні юні і молоді футболісти сформували команди, які брали участь у різних футбольних баталіях як на місцевому так і на районному рівнях..
Найбільших успіхів місцеві футболісти команди «Метеор» здобули у 80-х -90-х роках. Спочатку було підкорення районних вершин. В 1990 році сільська футбольна команда у фіналі переграла Товтрівський колектив і здобула головний приз газети «Прапор Перемоги». Цього ж року вони стають чемпіонами області. Були врожайними і 2005, 2006 та 2007 роки.
З 2011 року за ініціативою колишніх ветеранів футбольної команди «Метеор» кожну першу неділю серпня проходить ігрова зустріч між молодими футболістами. Двоє колишніх гравців в свій час захищали обласні команди – це двоє братів Бучинський Віктор Петрович і Настащук Іван Петрович. Перший грав за аматорський клуб «Легмаш» і «Док» та команду другої Всесоюзної ліги «Буковина», а другий грав за аматорський клуб «Автомобіліст».
Не підводять і юні футболісти. Під керівництвом сільського вчителя Онуфраша Івана Васильовича у 2011 році вони в місті Чернівцях здобули головний приз імені Ведмеденка.
Не тільки баламутівчани досягли успіхів у футболі, а й інших видах спорту. З приходом вчителя фізкультури Стронського Манолія Васильовича в 1975 році юні школярі почали здобувати перемоги у змаганнях із настільного тенісу. В 1979 році переможцями районних змагань став Карп′як Василь, а в 1980 році він і Онуфраш Іван стали призерами обласних змагань. Останній до речі є вчителем фізкультури у місцевій школі. Під його керівництвом місцеві школярі ставали призерами районних та обласних змагань з настільного тенісу, зокрема Савула Олександр, Настащук Ігор, Онуфраш Олег, Лушпаєва Інна, Настащук Альона, Настащук Віта, Савула Наталія, Фісюк Катерина.
Прижилася в селі і вільна боротьба. Під керівництвом Верешка Віктора Макаровича троє односельчан Гаврилаш Степан, Середюк Віктор, Гаврилаш Сергій в 1980-1981 роках здобули кандидатів у майстри спорту з вільної боротьби. Перший з них також має своїх вихованців. В 1997 році під його керівництвом Чедолума Віталій здобуває перший дорослий розряд з вільної боротьби.
Пишається Баламутівка і своїм «Гешком». Як уже повелося, спортивні традиції передалися від батька до сина. Онуфраш Олег є переможець районних і обласних змагань, учасник Всеукраїнської спартакіади школярів, учасник першості України по шосе на дистанції 20 кілометрів. Вже навчаючись у педколеджі під керівництвом заслуженого тренера України Тищука Дениса Ілліча брав участь у першості України з кросу по шосе на дистанції 20 кілометрів де взяв ІІІ місце.