Освіта Юрківці

Школа – культурний осередок знань і всієї громади. Скільки раз вона змінюється, стільки й змінюється рівень знань.
У нашому селі є дві школи: стара і нова. Стара школа є вже музейним експонатом. Ця споруда і до сьогодні є пам’яткою австрійській акуратності і народній мудрості. Ця школа збудована в другій половині ХІХ століття, була унікальною, бо повністю дерев’яна. Школа була третім будинком в селі, покритих оцинкованою бляхою. В школі навчались до 7 класу.
Нова школа стала до ладу в 1971 році і збудував її на свої кошти місцевий колгосп, головою якого тоді був депутат Верховної Ради СРСР Володимир Йосипович Сікорський. В школі навчається від 237 учнів. До послуг дітей спортивний та актовий зали, ігрові майданчики та майстерні. До 2002 року школа утримувала 5-6 корів, пару коней, мала свою парадну бричку, дві машини й автобус.
Казковий зал був створений у школі з ініціативи вчительки біології Кушнярик Любові Петрівни ще в 90-х роках. Діти залюбки проводять тут казкові вистави й свята.
Школа, однією з перших в районі була комп’ютеризована комп’ютерами типу «Корвет».Як результат в кінці 90-х років школа вийшла на ІІ місце в районному рейтингу, поступившись лише Заставнівській гімназії.
В 2002 році школа за державною програмою комп’ютеризації сільських шкіл отримала новий комп’ютерний клас. В 2009 році на кошти спонсорів в комп’ютерному класі було придбано новий комп’ютер, встановлено пластикові вікна, кондиціонер, зроблено євроремонт.
Дитячий садок на 250 місць побудований в Юрківцях в період їх найвищого піднесення в 1968 році. Дитсадок збудовано на краю села, щоб матері, ідучи на роботу, на поле відводили своїх діточок до садка, а повертаючись ввечері забирали їх додому. Біля садка було збудовано павільйони, ігрові майданчики, де діти могли під тінню високих кленів гратися. Особливо гарні були пісочниці, де діти будували свої химерні замки. В садочку створені всі умови: актовий і спортивний зали, просторі ігрові кімнати, їдальня.