Освіта Онут

Онутська школа була побудована в далекому 1912 році за кошти Австро-Угорського уряду та місцевих жителів , які приймали активну участь в її зведенні .

Зі спогадів стародавніх жителів села Олійник Елізавети Дмитрівни, Лемішка Василя Івановича, Олійника Петра Григоровича  навчання у школі велося українською мовою , велика увага приділялася Закону Божому . Особлива увага зверталась на грамотність учнів – це свідчить про те,що Австрійський уряд приділяє велику увагу освіті.

Першим директором був Омелянський : дуже освічена , толерантна людина. Під час румунської окупації школу очолював директор Балан – по національності румун . Після  Великої Вітчизняної війни школу очолював відставний офіцер Патралюк . Це були важкі повоєнні часи. З усіх навколішних сіл приходили діти на навчання до нашої школи . Це Самушинські і Чорнопотіцькі . У 50ті роки школу очолював директор Грицина. Школа також працювала у важких умовах, але навчалися лише учні села Онут. В 60-70-ті роки школу очолював Похна Володимир Петрович . До цього часу школа була семирічна , а в ці роки набула статус – восьмирічної школи . У 70-71рр. школу очолив Поліщук Василь Миколайович . Але він у нас працював не довго Його  посаду перейняв Бедрій Євген Коррнійович . Наступником Бердія Є.К. став Сеник Іван Дмитрович . У зв*язку з переходом на партійну роботу , директорство Сеник І. Д. передав Лабі Софії Іллівні . У 1999 році  р. школу очолює Олійник Тамара Іванівна . За час її керівництва у школі обладнали « Материнську світлицю» . Після виходу на пенсію Олійник Тамара Іванівна у 2001 р. школу очолила її випускниця Кривохижа Людмила Іванівна . За час її директорства школа була реорганізована у загальноосвітню школу I-III ступенів . У 2007 році школа реорганізована у навчально-виховний комплекс .