Home / Заставнівський район / Репужинці / Культура Репужинці

Культура Репужинці

У 1971 році за рахунок коштів місцевого господарства «Україна» був побудований новий будинок культури. Він став культурно-освітнім центром села. Місцева сцена пам’ятає виступи народних артистів Софії Ротару, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Іво Бобула, Лілії Сандулеси, дуету «Писанка». Тут виступають аматорські колективи села та школи. Глядацький зал розрахований на 200 місць, також в приміщенні розміщено бібліотеку з читальним залом, просторе фойє для ігор, танців та кімната для занять -художньою самодіяльністю. Цікавою і змістовою була робота закладу культури.

В центрі села знаходиться   площа, де споруджено пам’ятник воїнам, які загинули в роки Великої  Вітчизняної війни.

Кожного року на 9 травня жителі села збираються біля пам’ятника загиблих воїнів наших односельчан, які не повернулися з поля бою, щоб віддати данину подвигу та пам’яті.

Учні школи покладають до підніжжя пам’ятника вінок, сплетений з гілок ялини. А жителі села дарують квіти ветеранам війни

Гордістю нашої школи є фольклорно-етнографічний колектив «Мальованка», який неодноразово ставав призером районних та обласних конкурсів та фестивалів.

Пізнання малої «батьківщини», її минулого і сучасного – важлива передумова формування особистості, її свідомої участі у житті держави.

Знання учнями свого родоводу, культури народу – це той компонент виховання, що робить їх громадянами своєї країни. В репертуарі колективу є обряди пов’язані з одруженням,сватанням, обжинками ,  вечорницями. До  складу колективу входять  учні  старших   класів.