Спорт Товтри

Фізкультура і спорт

Найулюбленішим видом спорту товтрівчан являється футбол. Перша футбольна команда була сформована в селі в перші повоєнні роки.

До її складу ввійшли:

  1. 1.Білоус Георгій
  2. 2.Барабаш Василь
  3. 3.БойчукМихайло
  4. 4.Бойчук Георгій
  5. 5.Слободян Василь – капітан команди
  6. 6.СлободянДмитро
  7. 7.Ружецький Пантеліймон
  8. 8.Кінащук Михайло
  9. 9.Халус Іван

Команда проводила товариські зустрічі з командами навколишніх сіл Заставнівського району, а також приїжджали футболісти з Кіцманського району. Спеціально обладнаного стадіону не було.

Естафету цієї команди підхопили молоді юнаки, які сформували свою команду в середині  50-х років у складі:

1.Вівчаря Івана – воротар

2.Данищука Дмитра

3.Ганяка Івана

4.Качуряка Івана

5.Літовського Василя

6.Дороша Василя

7.Літовського Івана

8.Рудейчука Івана

9.Пилипчанського Івана

10.Федишиного Георгія

11.Шевчука Степана (фото дод.)

В 1956 р. в селі було обладнано спеціально стадіон, який став центром розвитку фізкультури і спорту.

Футбол став улюбленим видом спорту для товтрівчан,

Тому невипадково що тут сформувалися цілі футбольні династії Королянчуків, Літовських, Рудийчуків, Дідухів.

Справу батька Королянчука Степана Васильовича продовжив син Королянчук ВалерійCтепанович (1965р.) народження, який пішов в професійний спорт.

Народився в сім’ї механізатора Королянчука Степана Васильовича та вчительки фізики Королянчук Іванни Степанівни. В 1982 році закінчив Товтрівську середню школу. В 1983 вступив на економічний відділ Чернівецького державного університету. У 1985-1986 – служба в армії в Угорщині, далі продовження навчання і в 1990р. успішно закінчив університет та не покидав футбол. Буковинцям запам’ятався своєю вдалою грою в чернівецькій команді. Він став кращим бомбардиром чернівецької команди,забив 18 голів. За талановиту гру отримав запрошення у колектив вищої союзної ліги «Чорноморець» ( Одеса).

Напередодні сезону 91- повернувся у чернівецьку «Буковину». Після розпаду СРСР Валерій виїхав за кордон і працював в команді «Ханоель» в Ізраїлі.

За два сезони, у першому дивізіоні зіграв 48 матчів і забив 27 м’ячів. Вдалим для футболіста виявився сезон 94-95рр. Тоді буковинський гравець провів за «Ханоель» 29 поєдинків, забивши 14 м’ячів. Після  повернення в Чернівці віце-президентом команди магістрів. У 2003  році знову одягнув футболку «Буковини».

Справу футбольної династії Королянчуків продовжує  племінник Валерія Степановича Щербак Іван Степанович, який теж пішов в професійний спорт. Футбол став професією і для Дідуха Дмитра з династії любителів футболу Дідухів.

Нині в селі існує футбольна команда «Товтри». Капітан команди Щербак Іван та дитяча футбольна команда при Заставнівській спортивній школі. Крім футболу, добре розвинений волейбол, легка атлетика, теніс, різні види боротьби. Центром розвитку спорту являється Товтрівська ЗОШ 1-111 ст. на чолі з учителем фізичної культури Тарабасом І.С. Школа являється місцем проведення турнірів на честь загиблого воїна-афганця Бабича Тараса, який закінчив Товтрівську ЗОШ І-ІІІ ст.