Спорт Хрещатик

Спорт відіграє важливу роль у житті кожної людини, нації. Так як наші землі довгий час перебували під владою різних завойовників (австрійців, румунів), які не сприяли розвитку спорту, а тільки експлуатували народ, то спорт для наших людей був тільки розвагою, способом відпочинку у недільні та святкові дні.

У середині 30-х років минулого століття хрещатинці, як і всі буковинці, добре усвідомлювали себе українцями і при всякій нагоді демонстрували це перед румун­ською адміністрацією. Навіть футбольну форму хрещатицькі парубки під впливом студентів Романовського і Смутняка пошили у національних кольорах: майки – сині, труси – жовті. Футбольна команда мала назву «Кармелюк». Кажуть, що вона була досить сильною і завжди вигравала у сусідніх команд.

Розвитку спорту належну увагу приділяла радянська влада. Однак у селі не було середньої школи (діяла тільки початкова) і молоді хлопці самотужки створювали спортивні команди: футбольну, волейбольну та ін.. У вихідні дні можна було побачити як на толоці, на місці, де тепер знаходиться школа, юнаки збиралися і грали у футбол, волейбол, баскетбол.

У 70-ті у селі було немало талановитих спортсменів. Наприклад, Лучик Михайло Максимович грав у волейбол у збірній команді області. У цей же час непогано захищали честь села футболісти Баб’юк Дмитро, Бортник Петро Михайлович, Маренич Петро Васильович, Ященко Василь Миколайович, Вахоцький Іван Петрович, Голянич Іван Дмитрович, Білокрилий Володимир Васильович та багато інших. Вони навчали та показували хороший приклад молодшим хлопцям. Молодь теж мала хороші досягнення у футболі: молода хрещатицька команда займала призові місця в районних змаганнях. До складу команди входили Лучик Іван Васильович, Блауш Василь Іванович, Тимчук Василь Іванович, Маренич Григорій Іларіонович, Блауш Дмитро Іванович, Тимчк Іларій Іванович, воротарем був Януш Ярослав Васильович та Ревуцький Дмитро Олексійович.

Футболісти Блауш Василь Іванович та Блауш Дмитро Іванович захищали честь навіть сусідніх областей і грали за команди, які змагалися за першість України. Блауш Василь Іванович грав за команду на міжнарожних змаганнях у складі Харківського юридичного інституту.

Сільська футбольна команда неодноразово вигравала у сильних команд району, таких як Заставнівська, Кадубовецька, Кострижівська, Дорошовецька.

У 90-ті роки надзвтичайно активним футболістом був Гаврилюк Петро Григорович, якого швидше можна назвати тренером. Він збирав хлопців, учив грати у футбол, готував до районних змагань.

Забезпеченню фізичного розвитку сприяє спортивно-оздоровча робота, яка проводиться в Хрещатицькій школі на належному рівні. Регулярно проводяться спортивні змагання між класами з волейболу, баскетболу, футболу. Розвиток фізичного виховання у школі значною мірою залежить від майстерності вчителя. Тимчук Володимир Іванович працював учителем фізичного виховання з 1.09.1992року по 31.08. 2002 року. З малих років Володимир Іванович любив спорт і мріяв стати вчителем фізичного виховання. Навчався у Львівському інституті фізичного виховання та спорту. Це був справжній фанат своєї справи. Завдяки йому уроки фізкультури стали у школі найулюбленішими. Володимир Іванович мав свою методику роботи з учнями, завдяки якій прививав любов до спорту, до здорового способу життя. Робочий день як учителя, так і учнів-спортсменів розпочинався о 6.00 з ранкової пробіжки (близько 3км), фіззарядки, що давало заряд бадьорості й енергії на цілий день. До спортивних змагань учитель допускав тільки тих учнів, які мали хороші оцінки, тим самим стимулював успішність у навчанні своїх вихованців. У школі користувався великим авторитетом серед учнів та батьків. Його вихованці постійно посідали призові місця на районних спортивних змаганнях.

Никоряк Володимир Степанович працював учителем фізичного виховання    з 1.09.2003 року по 2011 рік.

У 2003 році хлопці посіли ІІІ місце на районних змаганнях з баскетболу, а дівчата – ІІІ місце з гандболу. А загальнокомандне місце серед шкіл   району – ІV місце. У 2004 році команда Хрещатицької ЗОШ посіла ІІ місце в районних змаганнях з спортивного орієнтування. У 2006 році команда школи посіла ІІІ місце з настільного тенісу.

З 2011 року вчителем фізичного виховання працює Никоряк Олена Володимирівна, яка продовжує розвивати фізичні здібності учнів.

Наша школа пишається своїм випускником  Нігою Миколою Миколайовичем, вчителем фізичного виховання, що  працює в Чернівецькій школі №25, який брав участь у конкурсі “Учитель року -2018” у номінації фізична культура і став переможцем обласного туру конкурсу.

За матеріалами вчителя історії Бортник Г. В.