Кострижівка

Де синь стоїть над краєм,
Де в росах даль ясна,
Розкинулась розмаєм
Рідна Кострижівка моя!
Дністер пливе нешвидко,
В веселках виграє.
Кострижівка, Кострижівка,
рідне селище моє!
Мій милий, рідний краю,
Твоя краса ясна!
До тебе серцем лину,
Рідна Кострижівка моя.
Твоя краса чарівна
Для мене дорога.
Твори своє майбутнє,
Рідна Кострижівка моя.

 

Шановні краяни та гості!
Гостинно запрошуємо Вас
ознайомитись з історико-краєзнавчим портретом
селища Кострижівки 

 

Старко Володимир Ярославович

селищний голова

 

Васильєва Олександра Василівна

директор Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

    Селище Кострижівка – мальовнича місцина північно-західної частини Заставнівщини. У південній частині селища зеленим килимом розкинувся грабовий ліс, у північній – стіною стоїть досить високий лівий берег річки. М’який середземноморський клімат створює комфортні умови для проживання і вирощування багатьох сільськогосподарських культур, овочів та фруктів. Серед мінеральних ресурсів домінують родовища гіпсу, вапняку, суглинків і глини, гравію. Наявність великих покладів цих корисних копалин створює умови для залучення інвестицій у вже існуючі місцеві промислові підприємства та створення нових.
У селищі є унікальні можливості для розвитку туризму, що пов’язано із наявністю багатьох пам’яток природи та культури, історії, особливим мікрокліматом, лісового масиву, чудових ландшафтів долини р. Дністер. Для любителів природи розроблені пішохідні та водні маршрути (сплав по Дністру з верхів’я річки). Для поціновувачів історії рідного краю гостинно відкриє свої двері історичний музей, який розташований у приміщенні загальноосвітньої школи.
В південній частині селища розташоване природне диво – печера Гострі Говди, яка була відкрита в 70-х роках ХІХ ст. і має протяжність 3615 м. В лабіринтах та залах печери можна зустріти колонії кажанів, печерний сніг, сталагміти та сталактити. Сьогодні печера є прохідна і її відвідують чисельні групи екстремального туризму. Для ознайомлення з печерою свої послуги надає Кострижівський спелеологічний клуб «Каскад», який очолює один з кращих спелеологів  краю Площанський П.М.
Щиро запрошуємо всіх на сторінки нашого офіційного веб-сайту і Ви пізнаєте для себе багато нового з історії цього чудового населеного пункту, його незвичайного географічного положення та природними витворами. Ви зможете познайомитися із здобутками наших земляків в галузі культури, мистецтва, спорту, талановитими особистостями.