Home / Заставнівський район / Шубранець / Культура Шубранець

Культура Шубранець

Виразником культурним традицій села є Шубранецький народний хор , заснований в 1951 році. Його організувала вчителька Шубранецької школи, філолог Піцул Корнелія Леонтіївна. Репертуар хору базувався на фольклорі села. Його основою стали самодіяльні співаки та музиканти, – любителі української народної пісні: Петро Боднарюк, Дарій Гладкий, Ярослав Католик і Денис Католик.

Завдяки новому керівнику Пестику Оресту Володимировичу підвищилась професійна майстерність хору і розширився репертуар. Почалася справжня виховна робота у напрямку високого художнього виконання творів.

В репертуарі хорового колективу за весь час його існування налічується понад 500 пісень зі скарбниці українського народу, композиторів-класиків та сучасних українських, самодіяльних композиторів, твори високого патріотичного звучання: “Україні”, муз. С.Куксанова, “Партизанська дума”, Г.Майбороди, “На поточку’м прала”, Є.Козака, “Пряля”, М.Леонтовича, “Чуєш, брате мій”, К.Стеценка, “Карпатські дороги”, М.Нікіфорова, “Ранок Верховини” та “Кажуть люди, кажуть”, А.Кушніренка, “Їхав козак за Дунай”, обробка Г.Давидовського та багато ін.

З 1959 року Шубранецький хор бере участь в обласних та республіканських оглядах, стає їх лауреатом, нагороджується бронзовими та срібними медалями, дипломами різних ступенів.

В 1970 році йому було присвоєно високе звання самодіяльного народного хору.

З 1978 року і по сьогодні хоровим колективом керує Мудрий Петро Григорович — випускник хорового відділу Чернівецького музичного училища ім. Сидора Воробкевича, а згодом Рівненського інституту культури.

Під керівництвом Петра Мудрого за 29 років хор здобув всенародне визнання. Було дано понад 1000 концертів.

Шубранчани часто виступають з концертами в районі й області, побуввли в Румунії, беруть активну участь в фестивалі “Дністрові зорі”.