Home / Заставнівський район / Чорний Потік / Видатні особистості Чорний Потік

Видатні особистості Чорний Потік

Іван Васильович Нагірний народився 19 січня 1947 р. в селі Чорний Потік Заставнівського р-ну Чернівецької обл.. Там же закінчив восьмирічну школу на відмінно.
Середню освіту (11 класів) отримав у с. Вікно того ж району в 1965 р. зі срібною медаллю (тільки одна четвірка у атестаті).
У тому ж році поступив на фізичний факультет Чернівецького держуніверситету ім.. Ю. Федьковича. В 1970 р. отримав диплом з вищою освітою по цій спеціальності.
Працював інженером, старшим інженером на чернівецьких підприємствах: завод «Гравітон», ПО «Електронмаш» і на Чернівецькій дільниці Київського СПНУ ЕОМ. Зараз проживає у м. Торонто, Канада.
Поезія захопила автора з самого дитинства. Перший вірш – «Моє село» був надрукований у Заставнівській районній газеті «Прапор Перемоги», коли він навчався у шостому класі.
У теперішній час друкувався в чернівецьких газетах «Буковинське віче», «Буковина», «Відродження» та у львівській газеті «Наша Батьківщина», а також у журналі «Родина», газетах «Слово», «Міст» м. Торонто, Канада.
Василь Бабенчук народився 15 жовтня 1960 року в мальовничому куточку Заставнівщини – Чорному Потоці. У рідному селі навчався у восьмирічній школі, середню освіту здобув у Вікнянській школі.
Закінчив географічний факультет Чернівецького державного університету. Нині працює вчителем-методистом у Старожадівській загальноосвітній школі Сторожинецького району Чернівецької області. Хоча за освітою географ, за покликанням був і залишається філологом, знавцем і творцем слова.
«Невибране» – перша, але, сподіваємося, не остання збірка автора, в яку насправді ввійшли вибрані серед кількох сотень віршів, привітань, посвят поезії, написані протягом останніх десяти років.
Один із віршів цієї збірки «Ура! Я – дід!», маємо надію, матиме продовження… чи то «Ура! Я – знову дід!», чи «Ура! Я – прадідусь!»… До зустрічі в світі поезії!