Home / Заставнівський район / Юрківці / Культура Юрківці

Культура Юрківці

В  1967 році, на кошти колгоспу «Заповіт Ілліча» було зведено один з кращих в районі будинків культури на 600 місць. При ньому створено було клуб «Юних кіномеханіків», кілька танцювальних колективів для школярів та дорослих, драматичний колектив, гурток художньої вишивки муліне і «цятками», школа «Юних ткаль». Планувалося відновити гончарну школу при місцевому цегельно-кахельному заводі. Молодь села бере активну участь у конкурсах художньої самодіяльності, зльотах фольклорних та вокальних колективів.
Центром відпочинку молоді є і місцевий стадіон, який збудований силами громадян села в 70-ті роки. Тут створено як дорослу так і юнацьку команди, які  постійно беруть участь в районних   змаганнях по футболу і є незмінними призерами. Останнім часом успіхи команд покращилися завдяки тренеру Задорожняку Василю Григоровичу, майстру міжнародного класу, бувшого нападаючого обласної команди «Буковина».
Для озеленення села і відпочинку молоді в 1968 році за ініціативи голови колгоспу «Заповіт Ілліча» В.Й.Сікорського на північно-східній околиці села був посаджений парк. Посередині парку тягнеться широка центральна алея. Вона обсаджена живоплотом з жасмину і спіреї. З обох боків алеї на певній віддалі виставлені великі бетонні вази з глиною для квітів. Під ялинками в куточку площадки є скульптура дівчинки з козеням. Це улюблене місце відпочинку дітей з дитячого садка, учнів молодших класів. Кругом площадки ростуть зелені ялинки, які милують око круглий рік.
Поряд з парком є ставок, улюблене місце рибалок і всіх жителів села. Ставок оточують плакучі верби. Посеред ставу є острів на якому теж ростуть верби, очерет і комиш. Нещодавно наш ставок облюбували двоє лебедів і поселилися тут, звили гніздо, висиділи четверо малят. З тих пір відвідують наш парк і ставок усі хто може самостійно пересуватися, щоб побачити це диво.