Home / Заставнівський район / Чорний Потік / Традиції Чорний Потік

Традиції Чорний Потік

Наше село сховалося далеко від економічних центрів і великих магістралей, загубилося між полями і пагорбами у глибокому яру. Тому і традиції залишилися у первозданному варіанті. Ми дуже пишаємося тим, що можемо сьогодні обряди дідів-прадідів широко долучати до сучасних традицій.

Фольклор кожного села має яскраво виражений характер, своєрідні риси, які властиві тільки йому. Так і у нас. Люди веселі, люблять забави, зустрічі і тому весілля – це одне з найяскравіших традиційних свят. Дійство починається ще з четверга, коли відбуваються різноманітні приготування. А найважливішим етапом є шиття вінка, яке супроводжується різними ритуальними, піснями, танцями. Не менш цікаво проходить і саме весілля, де багато обрядових пісень батькам, молодим, гостям, різноманітні переодягання. І такі дійства тягнуться аж до понеділка. Найкраще знають, бережуть і передають молодим ці обряди Пристая Ольга, Мисинюк Санхіра, Халатурник Софія.

Також ми можемо похвалитися традиціями святкування Різдва. Наші односельці дуже активно ходять колядувати, щедрувати, маланкувати, багато стародавніх колядок і щедрівок залишили нам у спадчину Нагірна Марія, Нагірний Яким, Нагірний Манолій, Білоус Домка.

Ми не залишаємо ці надбання без уваги. Якщо вас цікавлять традиції села Чорний Потік, приїжджайте до нас, повеселимося!