Home / Заставнівський район / Дорошівці / Духовність Дорошівці

Духовність Дорошівці

Із розповідей старожилів села відомо, що в селі Дорошівці була колись дерев’яна церква, яка згоріла. Вона була освячена на честь Святого Василія Великого Каппадокійського. Відомо, що у 1877 році в селі був священик із сім‘єю, який «уже 8 літ, як служить».

Одним із перших місцевих священиків був Григоришин. Його було поховано на місці сучасного храму. При закладенні фундаменту теперішньої церкви, приблизно у 1891 році, було знайдено поховання цього священика. Кам’яна будівля храму споруджена за рахунок коштів сільської громади у 1893 році.

 

З 1949 року в селі Дорошівці служив священик, місцевий житель Мігайчук Василь. Він правив у церкві 44 роки. Зараз у селі дві громади: Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Православна Церква Московського Патріархату.

21 липня 2017 року з нагоди відзначення 400-ї річниці з дня першої письмової згадки про село в Дорошівці приїжджав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України  Філарет, який відслужив в храмі Божественну літургію в співслужінні архієреїв та чисельного духовенства.