Спорт Брідок

Ще з давніх-давен люди знали, що спорт – це запорука здоров’я. Займалися спортом і у нашому селі Брідок. У 30-х роках минулого століття брідчани сформували сільську футбольну команду. Багато жителів поверталися із закордонних заробітків.
Там вони бачили і деякі були гравцями у футбол. Повернувшись додому, започаткували цей вид спорту в рідному селі. Під керівництвом поважних сільських ґаздів, зокрема Івана Тирона, Манолія Тирона, Василя Малика у селі діяло товариство „Просвіта’’. Це товариство дбало про духовний розвиток села. На сільській сходці було вирішено наділити під стадіон громадське поле, що звалося Цвинтарище, ( бо розташоване вище сільського цвинтаря. Поле обсадили акаціями, що в спеку захищало гравців та вболівальників ,,Били в гуму” тільки в неділю після служби Божої та в свята, коли не було роботи в полі.
(організатором футбольних турнірів був заможний брідчанин Іван Тирон, який підбирав гравців, організовував команду, домовлявся про виїзди футболістів в інші сусідні села. Найчастіше виїжджали гравці у село Василів, де також була підібрана сильна команда і створене футбольне поле, Ця фотографія зроблена
у 1938 році.
Це брідоцькі гравці в гуму:
Дмитро Гудима,
Георгій Гудима,
Бурик Манолій,
Загара Манолій,
Микола Куницький та інші.
Найбільше ігор відбувалося до сорокового року. Під час війни ігри припинилися. Багато тих хлопців, які грали у футбол не повернулися з війни, На початку 50-тих років футбольний рух у селі відновився. Правління колгоспу „Більшовик” створило стадіон, виділивши землю, між селами Брідок та Митків. У 60-тих роках стадіон реконструювали: збудували трибуну для глядачів, ділянку обнесли огорожею, посадили кругом гіоля тополі, зробили
лавочки для вболівальників. В селі зростала нова зміна футболістів, які народилися вже в післявоєнний час.
Брідок здавна славився працьовитими, талановитими людьми. Село було відоме на всю Україну. Багато молодих хлопців етапи студентами різних вузів. Влітку, вони приїжджаючи на канікули, вчили підростаючу зміну футбольній справі. Серед них Іван Васильович Бейко, Юрій Юрійович Тирон, Юрій Іванович І люк та багато інших.
У колишніх брідоцьких оутболістів виросли діти, внуки, які зараз прославляють наш}’ Україну -на міжнародних аренах. Так, у тодішнього студента, а нинішнього академіка, директора
Українсько-Угорського інституту кібернетики, Івана Васильовича Бейка – син і дочка чемпіони України з тенісу, внук – срібний призер чемпіонату світу з футболу серед студентів у Відні, внучка – чемпіонка Відня з художньої гімнастики.
У кандидата медичних наук Юрія Івановича Ілюка діти обрали
професію лікаря, але надзвичайно шанують спорт .
Заслужений журналіст України Юрій Терон пишається своєю дочкою Наталією, яка грає за жіночу збірну команду Франції по волейболу.
Наше село прекрасне. Я вірю, що у нас хорощі традиції минулого відродяться, і можливо серед нас росте майбутній чемпіон України.
За матеріалами вчителя української мови
Дяконович Марії Василівни