Home / Заставнівський район / Малий Кучурів / Культура Малий Кучурів

Культура Малий Кучурів

Після війни сільська рада і не тільки вона, а й все село відновилося і розбудувалося. Тому тепер кожного проїжджого захоплює чудовий краєвид, який видно з вулиць села, зустрічають добрі і привітні люди, і гостинно відкривають двері своїх осель для гостей.
Також є ще будинок культури, він був збудований після Великої Вітчизняної Війни. Він знаходиться в спеціально збудованій споруді, яка здана в експлуатацію в 1989 році. Приміщення Будинку культури двохповерхове, на першому поверсі розміщені: кінозал-на 300 місць, диско зал, кімнати гурткової роботи.
Тут працюють три штатних творчих працівників: директор, художній керівник, бібліотекар. При установі функціонують 7 гуртків художньої самодіяльності: вокальний, вокально-обрядовий, вокально-інструментальний, концертно-театралізована бригада, художнього читання, танцювальний та любительське об’єднання «Казковий світ». Загальна кількість учасників художньої самодіяльності нараховує понад 100 чоловік.
Тісний зв’язок підтримує із місцевою владою та школою.
На даний час тут проводиться безліч святкових концертів, які цікаві молодому поколінню. І в яких беруть участь саме дітки, які мають талант до танцю, вокалу, акторського мистецтва в інсценізації певного якогось твору. Концерти проводяться до різних свят, наприклад: до дня Незалежності України, до зустрічі Нового Року, Різдва Христового, до дня Святого Валентина, до дня жінки 8 – Березня, до Пасхальних свят, до 9 – го травня.
Кожного року на 9 травня жителі села збираються біля пам’ятника загиблих воїнів наших односельчан, які не повернулися з поля бою, щоб віддати данину подвигу та пам’яті.
Учні школи покладають до підніжжя пам’ятника вінок, сплетений з гілок ялини. А жителі села дарують квіти ветеранам війни. Квіти у них немов потонув пам’ятник загиблим воїнам.
За роки, що минули від Дня проголошення незалежності України проведено кардинальну перебудову села.
Ринкові відносини, що впроваджуються в життя, привели до реформування колективних господарств, розпаювання землі. Більшість жителів свої земельні паї здають в оренду ТОВ «Валявське», в приміщеннях бувших господарств створюються приватні підприємства : 1111 «Золота середина» – по виробництву тротуарної плитки, 1111 Федак – по ремонту автомобілів, ТОВ «ОЛД РЕНЧ» та ін..
В приміщенні панського маєтку створено будинок для тимчасового та постійного перебування людей похилого віку «Наш дім».
Справжнім добробутом для жителів села стала газифікація населеного пункту, яка завершилася в 2006 році.
Нині село живе своїм повсякденним життям.
В селі працює навчально-виховний комплекс, лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, філіал аптеки, Будинок культури, відділення поштового зв’язку, сільська бібліотека, п’ять приватних магазинів, 2 бари.

Підготувала вчитель історії Натолошна О.В.