Освіта Кулівці

У другій половині ХІХ ст. в селі була збудована школа на шість класів. У ній навчали дітей німецькою мовою, але три рази на тиждень ви­кладалась і українська мова.

У селі функціонувала семирічна школа, але доступ до освіти мала обме­жена кількість дітей, здебільшого із заможних сімей. З 1934 року навчання в шко­лі велося виключно румунською мовою. Рідна українська мова була заборонена в школі, в діловодстві. Заборонялося навіть виконання українських народних пісень. Директором школи в 30-х роках минулого століття був кулівчанин Мо­цок Корнелій Іванович, вчителями – його дружина Степанія і Савицький Андрій Костянтинович.

   Зазнала змін і школа із приходом радянської влади. В селі залишилися лише початкові класи, а старші ходили спочатку в Репужинці, а пізніше у Василів. Село повільно занепадало, люди виїжджа­ли на постійне місце проживання в районний або обласний центри. Тільки в 1988 році, щоб зберегти село від дальшого занепаду, в Кулівцях збудували навчально-виховний комплекс «Школа-сад». Тут кулівські діти відвідували дитячий садок і здо­бували неповну середню освіту.

                                                                       За матеріалами вчителя історії

                                                                         Гаркот Світлани Тодорівни

                                                         За матеріалами книги Миколи Черешнюка

                                                                        «Історія сіл Заставнівщини»