Спорт Дорошівці

Спортивно-масова робота в Дорошівцях і завжди знаходила чільне місце, починаючи з 60-х років минулого століття . В період колгоспу працювали секції з волейболу, футболу, важкої та легкої атлетики,вільної боротьби, настільного тенісу. Команди з різних видів спорту займали призові місця на районних та обласних змаганнях.

В нашому селі створені умови для заняття спортом: сільський стадіон розміром 100 на 52м, спортивний зал Дорошовецького НВК, спортивний майданчик біля школи. Учні школи неодноразово займають призові місця на районних та обласних змаганнях з таких видів спорту як волейбол, баскетбол, настільний теніс, легка атлетика. Зокрема: команда дівчат по волейболу 18 років підряд займала почесне І місце у районі. Велика заслуга в цьому вчителя фізкультури Рудейчука Дмитра Васильовича.

В 90-х роках створена місцева команда по футболу «Дністер». Вже у 2005 році вона стає переможцем другої групи серед аматорських колективів області і отримує право виступати в першій основній групі області. Результат роботи не забарився:

2006рік – команда «Дністер» стає чемпіоном області серед аматорських команд;

2007рік – фіналіст першості області;

2008рік – володар кубка області серед сільських колективів;

2009рік – знову чемпіон області серед аматорських колективів краю;

2010рік – лідер першості області та фіналіст кубка серед аматорських колективів.

З 2011року, за відсутності коштів, команда припинила свої виступи на першості області і зосередилася на районних змаганнях.

Поряд з основною командою резервна команда по футболу «Дністер – 2», незмінний чемпіон району з 2004 року, неодноразовий володар кубка району. Свого часу сільським колективом підготовлено гравців, які виступали за команди майстрів вищої, першої та другої ліги. Микола Головачук виступав за команду вищої ліги одеський «Чорноморець». Його сини Сергій та Юрій Головачуки за команду ІІ ліги «Буковина» Чернівці. Також за команду»Буковина» Чернівці виступали Богдан Скибінський та Михайло Рябий, які в даний час є основними ключовими гравцями команди «Дністер» Дорошівці.

Благодійні кошти на проведення футбольних матчів виділяє меценат, приватний підприємець, виходець із нашого села Малик Микола Онуфрійович та його прихильники. Він же являється президентом місцевої команди «Дністер» Дорошівці.

Щороку сільська молодь приймає активну участь у районній спартакіаді серед спортсменів та колективів району. В 2012 році вони досягли таких успіхів: команда «Дністер» в першості району по футзалу- І місце,волейбол серед жінок- І місце, настільний теніс серед жінок -І місце,настільний теніс серед чоловіків – І місце. А також призові місця зайняли в таких видах спорту як шашки і шахмати.

Сергій Одинак – Майстер спорту з вільної боротьби

Пишається наше село і спортсменами. Сергій Одинак народився 20.09.1992 року в с. Дорошівці. Тут ходив до школи. Йог батько Сергій Теофілович тренер з вільної боротьби. Працюючи у Заставнівській ДЮСШ брав на тренування сина. Хлопець уважно спостерігав за поєдинками юних борців, а з 2000 року почав займатися в секції вільної боротьби під керівництвом батька.

У 13-річному віці Сергій пройшов відбір на навчання до Львівського Державного училища фізичної культури, де продовжив навчання і тренування. Він брав участь у міських, обласних, республіканських турнірах з вільної боротьби.

У 2007 році переміг на 5-их літніх юнацьких спортивних іграх України. Виконав норматив Майстра спорту України. Також в 2009 році приймав участь у Чемпіонаті Європи в Сербії по вільній боротьбі серед кадетів та посів 7 місце.

Вдало провів наш земляк сезон 2010 року, ставши Володарем Кубка України серед молоді та бронзовим призером Чемпіонату України з вільної боротьби. В 2011 році проходить турнір з вільної боротьби на Кубок України. Сергій посідає ІІІ місце та приймає участь у найпрестижнішому Міжнародному турнірі по вільній боротьбі «Гран – прі» в місті Києві.

У 2012 році Одинак впевнено переміг на Чемпіонаті України серед молоді в місті Харкові, виборовши І місце.. За це отримав право представляти нашу державу на Чемпіонаті Європи у Хорватії та Чемпіонаті світу у Тайланді.

Сергій Одинак закінчив Львівський  Державний університет фізичної культури. Тренується у Львові під керівництвом Заслужених тренерів України Скобельського Ореста Зіновієвича та Духа Ігоря Григоровича.

Сергій Одинак – триразовий Чемпіон України та володар Кубка України з вільної боротьби серед молоді, переможець та дворазовий срібний призер Міжнародного турніру серед кадетів «Дружба», переможець Міжнародного турніру серед юніорів «Солідарність», являється членом Національної збірної України з вільної боротьби.

Сергій Одинак – наймолодший Майстер спорту з вільної боротьби на Буковині за часів незалежності України.

 

 

 

 

 

 

Сергій Одинак на змаганнях з вільної боротьби